Penzion Domino

Základní informace

Penzion Domino se nachází pouze 5 minut chůze od centra královského města Berouna. Leží přímo u řeky Berounky s vynikající dostupností autem i autobusem (zastávka pár metrů od penzionu).

Beroun je historické královské město, které leží na soutoku Berounky a Litavky, asi 18 km jihozápadně od Prahy. Beroun je svým strategickým umístěním na spojnici Prahy a Plzně již od středověku významnou křižovatkou, místem obchodu i výroby. Beroun je umístěn v překrásné kopcovité krajině na hranici Českého krasu a Křivoklátska. Spolu s jeho historickými památkami to z něj činí i významné východisko turistických cest.

Pokoje

Je pro Vás připraveno 5 nových, útulných a moderně vybavených pokojů. Sami si můžete zvolit na každém pokoji, zda-li chcete postele u sebe (double bed) nebo od sebe (twin bed).

Samozřejmostí našich pokojů je vlastní sociální zařízení - WC, umyvadlo, topení, 4 pokoje mají prostorný sprchový kout a 1 pokoj vanu. Dále jsou všechny pokoje vybaveny TV/SAT, centrálním topením a WiFi internetem zdarma.

Na přání můžeme dát na pokoj přistýlku pro třetí osobu.

Ceník
cena za pokoj při obsazení jednou osobou ... 550 CZK
cena za pokoj při obsazení dvěma osobami ... 850 CZK
cena za pokoj s přistýlkou (tři osoby) ... 1200 CZK

Aktivity

V bezprostřední blízkosti penzionu se nachází volně přístupné fotbalové hřiště, kolem kterého obíhá větší a menší okruh nové in-line dráhy. Tato dráha navazuje na in-line a cyklo stezku "Po stopách českých králů". Tato stezka v nejbližší době povede ze Žebráku a Točníku přes Zdice a Králův Dvůr do Berouna. Dále pokračuje přes Srbsko a Karlštejn do Prahy.

Doporučujeme tyto následujcí pamětihodnosti:
Městská hora a medvědi – k jedné z nejoblíbenějších atrakcí v Berouně patří návštěva Městské hory, kde se nachází výběh se známými hrdiny večerníčku „Medvědi“ - Vojta, Kuba a Matěj. Hned vedle výběhu se nachází velmi oblíbené dětské hřiště a malý stánek s občerstvením, které rádi využívají jak děti, tak i jejich rodiče (palačinky, džusy, limonády, káva, apod.) Na vrcholku Městské hory se tyčí rozhledna, ze které je nádherný výhled na celé město Beroun a okolí.

Hrad Karlštejn – Tento hrad se řadí mezi nejdůležitější a nejnavštěvovanější středověké hrady v České republice. Byl založen českým králem a římským císařem Karlem IV. Na první trase hrad představuje soukromé i reprezentativní místnosti krále a jeho hostů. Druhá trasa Vás zavede do nejvzácnějších prostor celého hradu s původními nástěnými malbami a největší, nejhodnotnější a nejlépe zachovalou sbírkou gotických obrazů na celém světě od Mistra Theodorika – dvorního malíře Karla IV.

Více informací naleznete na: www.hradkarlstejn.cz

Zámek Hořovice – Jen pár minut od Berouna objevíte romantický barokní zámek s nádhernou, rozlehlou zahradou a parkem. Původně středověký hrad byl několikrát ve své historii přestavěn a svoji konečnou podobu získal v období baroka. Při prohlídce navštívíte soukromé pokoje, jenž byly šlechtickými rody využívány až do 20. století. Děti potěší výstava hraček, her a hudebních strojků ze 17. až 20. století. Zámeckou zahradu a park zdobí sochy od nejznámějšího barokního sochaře v Čechách – Matyáše Bernarda Brauna.

Více informací naleznete na: www.zamek-horovice.cz

Hrad Křivoklát – Tento hrad se řadí mezi nejdůležitější hrady přemyslovské dynastie, jenž byl následně využíván dalšími královskými rody – Lucemburky, Jagelonci a Habsburky. Rudolf II. Z rodu Habsburků ustanovil tento hrad královským vězením a jeho nejznámější dvorní alchymista Eduard Kelly byl zde vězněn a nakonec se zde i otrávil. Posledními majiteli byli Fuersternberkové, kde založili zde rozsáhlou knihovnu, která čítá na 52 tisíc svazků.

Více informací naleznete na: www.krivoklat.cz

Hrady Žebrák and Točník – Již od 13. století byl hrad Žebrák obýván buď českou šlechtou nebo českými krály. Po požáru v roce 1395, syn Karla IV., Václav IV nechal hrad přestavět a navíc nechal přistavět nový královský hrad na protějším kopci – Točník. Jedná se o jeden z nejlepších příkladů vrcholné gotické architektury s renesančními prvky sgrafit na prukrabském paláci a galerií kamenných erbů krále Václava IV.

Více informací naleznete na: www.tocnik.cz

Hamouzův statek – využijte jedninečné příležitosti k návštěvě farmářského statku se stodolou, původními kamennými chlévy, stájemi, sýpkou a černou kuchyní ze 16. a 17. století. Objevte, jak lidé dříve žili a hospodařili, jaké měli zvyky. Každou neděli se můžete stát svědky pečení chleba tradičním způsobem.

Více informací naleznete na: www.zbecno.cz

Koněpruské jeskyně – se nachází cca 7 km od Berouna uprostřed přírodní rezervace Českého krasu, jenž byly objeveny v roce 1950. Od roku 1959 jsou jeskyně zpřístupněny veřejnosti. Koněpruské jeskyně vznikly činností vody ve vápencích starých přibližně 400 miliónů let. Ve dvou patrech uvidíte různé tvary krápníků – stalaktitů, stalagmitů a stalagnitů připomínajících například žábu, varhany, záclony, věčnou touhu, labuť, apod. V 15. století byly jeskyně využity tajnou pěnězokazeckou dílnou.

Více informací naleznete na: www.jeskyne.cesky-kras.cz

Berounský pivovar „Medvěd“ – jedná se o rodinný pivovar s restaurací. Tradiční způsob výroby piva v Berouně je zhruba 550 let starý. Od roku 1872 získal Beroun „právo várečné“, tzn. právo vařit pivo. Tento pivovar až do dnes používá tradiční způsob výroby piva, tj. pivo vyráběné spodním kvašením z tradičních surovin: pitné vody, ječného sladu, hlávkového chmele a pivovarských kvasnic. Po 20-minutové prohlídce pivovaru můžete ochutnat jejich vlastní nefiltrované kvasnicové pivo s vysokým obsahem vitamínu B.

Více informací naleznete na: www.berounskymedved.com

Sklárna Rűckl – naše země je známá svojí výrobou skla po celém světě. Sklárna v Nižboře byla založena roce 1846 a vyrábí široký sortiment skleněných výrobků s jednoduchou až velmi složitou zlacenou výzdobou, ruční malbou nebo píkováním. Prohlídka sklárny trvá cca 60 minut a ukáže Vám krok za krokem výrobu skla.

Více informací naleznete na: www.ruckl.cz

Sklárna Nenačovice – další rodinná firma zabývající se především výrobou barevných skleněných zvířátek, květin, váz, mís a dalších dekorativních výrobků. Jedná se o velmi malou, ale kouzelnou sklárnu, kde Vás na záveř prohlídky nechají i „fouknout si“ do sklářské píšťaly.

Více informací naleznete na: www.ceske-sklo.cz/glasstar

Plzeň – Zhruba 30 minut jízdy autem od Berouna se nachází jedno z nejpopulárnějších měst v naší zemi. Jedná se o město, které je známé i zahranicemi našeho státu díky několika výrobkům a pamětihodnostem. Je to město, kde se vyrábí nejznámější a nejlepší pivo na světě, Plzeňský prazdroj, jenž se zde vaří více jak 150 let pod tímto jménem. Ovšem první výroba piva zde začala již ve 14. století. Po jeho prohlídce se můžete přímo v pivovaře najíst a napít do syta. Dále se Plzeň může pochlubit rozsáhlým labyrintem podzemních chodeb, jenž jsou přístupné veřejnosti. V Plzni se dále nachází 3. největší synagoga na světě (po New Yorku a Budapešti). Děti milují návštěvu místního Dynoparku a ZOO. V Dynoparku se seznámí s prehistorickými zvířaty v jejich životní velikosti a shlédnou i film ve 3D o životě v pravěku.

Více informací naleznete na: www.prazdroj.cz, www.pilsen.eu, www.zoplezn.cz, www.dinopark.cz, www.zooplzen.cz

Keltská osada Stradonice – Mezi 4. stoletím př.n.l. a 1. stoletím n.l. bylo naše území obýváno keltskými kmeny. Keltská osada Stradonice se řadí mezi největší a nejzajímavější osady v České republice. Osada byla založena okolo 2. století př.n.l. Díky objevu 200 kusů zlatých mincí v 19. století archeologové začali s archeologicými vykopávkami. Multimediální promítání vypráví o životě Keltů.

Více informací naleznete na: www.celticeurope.cz

Lom „Amerika“ - při cestě na hrad Karlštejn nebo z něj si můžete udělat malou zastávku v lomu Amerika, jenž místní obyvatelé přezdívají „zmenšěnina Grand Canyonu“. V časech komunistického režimu, kdy cestování za hranice Československa bylo velmi omezené nebo i zakázané, obyvatelé milující přírodu, stanování, táboráky a country písničky zakládali trampské osady nebo se setkávali v místech lom Amerika. V současné době lom Amerika není přístupný veřejnosti, přesto pohled na Ameriku z vyhlídky je naprosto úžasný, obzvlášť při západu slunce.

Více informací naleznete na: www.lomy-amerika.cz

Golfová hřiště – Beroun je vynikající místo pro milovníky golfu. Přímo v Berouně se nachází 18-ti jamkové hřiště a v 27-mi jamkové hřiště v Karlštejně s nádherným výhledem na majestátní hrad téhož jména. Pro děti je možno využít tzv. Crazy golfového hřiště s různými pohádkovými postavičkami a dalšími atrakcemi ve sportovním centru Eden v Berouně. Zhruba 20 minut jízdy autem od Berouna se nachází mini-golf ve Všeradicích. Kromě tohoto nového mini-golfu jsou Všeradice známé jako rodiště naší nejznámější kuchařky 19. století – Magdaleny Dobromily Rettigové. Dále si ve Všeradicích můžete zajezdit na čtyřkolkách.

Vybavení

Platba

American Express MasterCard Maestro Visa Visa Electron Ticket Restaurant Gastro Pass

Aktivity a akce v okolí

18.10.2018
Slavnostní ohňostroj k výročí vzniku Československa v Praze pod Letnou

Společné století | Vyvrcholením oslav při příležitosti stého vzniku Československa bude slavnostní ohňostroj, který bude symbolicky zahájen v 19:18 hodin. Akce probíhá: 28. 10. 2018 - 28. 10. 2018

18.10.2018
Interaktivní videomapping na budovu Národního divadla

Národní divadlo | Oslavte s námi státní svátek slavnostním videomappingem na historickou budovou Národního divadla v neděli 28. 10. 2018 od 18:00 hodin. Akce probíhá: 28. 10. 2018 - 28. 10. 2018

18.10.2018
Slavnostní otevření nové expozice v Muzeu T. G. Masaryka v Lánech

Muzeum T. G. Masaryka v Lánech | Srdečně zveme 28. října 2018 na slavnostní otevření nové expozice v Muzeu T. G. Masaryka v Lánech. Akce probíhá: 28. 10. 2018 - 28. 10. 2018

18.10.2018
Výstava Czech Press Photo 2018

Staroměstská radnice | Výstava vítězných a dalších vybraných fotografií a videí 24. ročníku soutěže Czech Press Photo se od 21. listopadu 2018 do 30. ledna 2019 představí v Křížové chodbě a Rytířském sále pražské Staroměstské radnice. Akce probíhá: 21. 11. 2018 - 30. 1. 2019

Ceník - Penzion Domino

Načítám...

Hodnocení návštěvníků

Načítám...

Okolí

Načítám...

Kontaktní údaje

Penzion Domino
Zborovské nábřeží 48
266 01 Beroun

Poloha: GPS: N49°58'4", E14°4'41"
Web: http://www.penzion-domino.cz/
E-mail: Odeslat dotaz
Telefon: Kontaktovat telefonem
Kraj Středočeský kraj
Rekreační oblasti: Křivoklátsko, Střední Čechy - západ, řeka Berounka

Jak se k nám dostanete

Rezervační formulář

Načítám...

Podívejte se na hodnocení penzionu Penzion Domino a buďte první, kdo přidá své hodnocení. Ceny najdete v ceníku penzionu Penzion Domino. Ubytováni si objednejte jednoduše pomocí online rezervace. Telefonické kontakty, adresu a mapu umístění najdete na záložce kontakt. Poradíme vám také, jak aktivně trávit volný čas v okolí penzionu Penzion Domino.

Doporučujeme navštívit

Vynikající 9.6 / 10
Úžasné 10.0 / 10
2014 © FTonline s.r.o. - Všechna práva vyhrazena. | Obchodní podmínky
Webdesign pro portály
TOPlist TOPlist