Andělský Dvůr

Základní informace

Andělský Dvůr vznikl v roce 2009, a to po časově a finančně náročné rekonstrukci. Historie tohoto objektu jako chalupářského stavení sahá podle místních dochovaných pamětí až do 12. století.
Penzion má 10 stylově zařízených pokojů (nebeský pokoj, pokoj zamilovaných, odpočinkový pokoj, stračí hnízdo, Tadeáškovo království). Rodinný pokoj s plně vybaveným kuchyňským koutem a dvěma oddělenými ložnicemi a dále mezonetový pokoj. V případě potřeby je možné tyto dva pokoje propojit a vytvořit tak rezidenci pro až 15 osob.
Penzion má zastavěnou plochu 671 m2 a rozloha pozemku je celkem 14.996 m2. Nekuřácký objekt (kouření povoleno mimo penzion).

Pokoje

Můžete si vybrat z 10 pokojů různých velikostí pro 43 osob (nebeský pokoj, pokoj zamilovaných, odpočinkový pokoj, stračí hnízdo, Tadeáškovo království). Rodinný pokoj s plně vybaveným kuchyňským koutem a dvěma oddělenými ložnicemi a dále mezonetový pokoj. V případě potřeby je možné tyto dva pokoje propojit a vytvořit tak rezidenci pro až 15 osob.
V případě potřeby lze kapacitu navýšit až na 55 osob.

Detailní informace o pokojích a jejich vybavení naleznete na našich webových stránkách.

Stravování

Snídaně z kvalitních surovin od lokálních dodavatelů a teplá večeře je u nás samozřejmostí. Jídlo připravuje tým našich kuchařů z Bistra Dílna. Ti pro vás připravují i tématické rauty (svatomartinská husa, zabijačky) a my věříme, že si v naší restauraci pochutnáte.

Aktivity

U nás si přijdou na své všichni milovníci i nadšenci cykloturistiky. Ať už využijete trasu na zámek Červená Lhota, do Žirovnice, nebo jinou podle svých chutí a sil.

K objektu patří i několik rybníčků. Ke koupání je vám k dispozici rybníček s pláží a vášniví rybáři si také přijdou na své ve vedlejším rybníčku.

Pro večerní posezení je k dispozici ohniště. Pojďte se vrátit do dob svého dětství a uspořádejte si ten pravý táborák, který si jistě všichni pamatujeme. K dispozici jsou i venkovní grily, kotlík na guláš a udírna. Suroviny vám po dohodě rádi připravíme a v případě zájmu zajistíme ugrilování čuníka, nebo jiné lahůdky.

V okolí jsou místní farmy, které se zabývají chovem ovcí, koz, jelenů a hovězího dobytka.

Kromě jízdy na kole, nebo pěší turistiky můžete po domluvě využít i nedaleký tenisový kurt. Uvnitř penzionu můžete v případě nepříznivého počasí využít místnost pro jógu, nebo tam zabavit své ratolesti. Využít můžete také náš wellness v podobě cedrového sudu a sauny, nebo se jen pohoupat v síti u rybníka.

Můžete si zahrát nějakou z našich deskových her, nebo fotbálek. Pro menší děti máme krásný dětský koutek. Po domluvě je vám k dispozici i nedaleké tenisové hřiště. :)

Pro milovníky přírody při pozorování oblohy je možno při troše štěstí zahlédnout pár mořských orlů, kteří si toto teritorium vybrali za svou domovinu. Hnízdiště mají od nás vzdálené za humny cca 3 km u obce Bozděchov.

V Horní Radouni vzdálené 4 km se nachází zajímavé muzeum motorových kol. Je to pěkný výlet na kole i pěškobusem.

Při svých výletech můžete navštívit provaznické a letecké muzeum v Deštné (1,5 km), zámeček Červená Lhota ( 6 km), kde byla natočena pohádka Zlatovláska, hrad a zámek Jindřichův Hradec ( 16 km), Krýzovy jesličky, Slavnosti pětilisté růže a mnoho dalších turistických lákadel, se kterými vám rádi poradíme. Nesmíte zapomenout na místní jindřichohradeckou úzkokolejnou železniční dráhu, která vás vezme na výlet do České Kanady. Na Táborsku najdete zajímavé Chýnovské jeskyně a zříceninu hradu Landštejn. Na Pelhřimovsku - přímo v Pelhřimově se nachází muzeum rekordů a kuriozit.

Pro cyklisty, kteří nemají za den problém urazit štreku okolo 70 - 100 km doporučujeme na Jindřichohradecku navštívit oblast Česká Kanada, která je od nás vzdálena přes pár kopců a určitě navštivte místní bizoní farmu v Rožnově.

Stejně tak směrem na jihozápad od nás leží oblast Třeboňska, kam můžete udělat taky pěkný celodenní cyklovýlet.

Venkovské víkendy vám zpříjemní vyhlášený vesnický hudební klub Václava Koubka v Chotěmicích ( 6km). Sezóna je od června do září. www. vaclavkoubek. cz.

Zámek Červená Lhota pořádá letní pohádky pro děti a divadlo pro dospělé.

V nedaleké Kamenici nad Lipou (12 km) najdete pohádkovou říši Fábula (www. pohadkova - rise. cz) - ráj pro děti a nezapomeňte navštívit místní kamenický pivovar s jeho pivovarskou restaurací, kde okoštujete místní ležák s něčím dobrým na zub.

Určitě je toho ještě mnohem víc. Rádi vám poradíme a pomůžeme navrhnout cyklotrasy v okolí a turistické výlety.

Doplňující informace

Pokrytí v objektu i venkovních prostorách včetně odpočinkové zóny.

Po dohodě si k nám můžete vzít své domácí mazlíčky.

Vybavení

Vybavení objektu

Společenská místnost, Sprchy, Sportovní vyžití, Internet, Trezor, Restaurace, Recepce, Parkoviště, Wellness/lázně

Počet pokojů: 10
Skladba pokojů: 8 dvoulůžkových + 1 rodinný + 1 mezonet
Celkový počet lůžek: 43

Kategorizace

Dovolená s dětmi, Romantické ubytování, Wellness pobyty, Vhodný pro cyklisty

Vybavení pokoje

WC, Sprcha, Televize, Internet na pokoji, Dětská postýlka, Koupelna, Lednice, Rychlovarná konvice

Sportovní zázemí

Posilovna, Nohejbal, Dětské hřiště

Stravování

Snídaně, Večeře

Stravovani Stravovani

_fac_pricelist_Andělský Dvůr

Načítám...

Hodnocení návštěvníků

Načítám...

Okolí

Načítám...

Kontaktní údaje

Andělský Dvůr
Světce 21
378 21 Jindřichův Hradec

Poloha: GPS: N49°16'26", E14°56'52"
Web: www.andelskydvur.cz
E-mail: Odeslat dotaz
Telefon: Kontaktovat telefonem
Kraj Jihočeský kraj
Rekreační oblast: Jižní Čechy

Jak se k nám dostanete

Rezervační formulář

Načítám...

Přečtěte si hodnocení penzionu Andělský Dvůr, který hodnotil 1 uživatel. Ceny najdete v ceníku penzionu Andělský Dvůr. Ubytováni si objednejte jednoduše pomocí online rezervace. Telefonické kontakty, adresu a mapu umístění najdete na záložce kontakt. Poradíme vám také, jak aktivně trávit volný čas v okolí penzionu Andělský Dvůr.

Doporučujeme navštívit

Velmi dobré 8.3 / 10
Úžasné 10.0 / 10
 • Penzion Harmonie Rohanov Šumava
 • Brautfergerův dvůr Šumava
 • Penzion DaJa Lipno
 • Pohádková usedlost Albeř Jižní Čechy
 • Penzion YDYKSEB Beskydy
 • Strnadovský mlýn Česká Sibiř
 • Penzion St. Leonhard*** Šumava
 • PENZION NA LUKÁCH Svitavsko
 • Penzion Lesovna Žofín Jižní Čechy
 • Penzion Seeberg Západočeské lázně
 • Penzion Ovečka Beskydy
 • PENZION MEZIHOŘÍ Krušné hory
 • Penzion na Vysočině Svitavsko
 • Pohádková usedlost Lovětín Jižní Čechy
 • PENZION KAMÍNEK Jižní Čechy
 • Penzion Luisa Krkonoše
 • Wellness Penzion Pod Rozhlednou Orlické hory
 • Penzion Příběnice Jižní Čechy
 • Penziony a restaurace GAUDEO Jižní Morava
 • Resort UKO Jizerské hory
 • Další tipy »

  2014 © FTonline s.r.o. - Všechna práva vyhrazena. | Obchodní podmínky
  Webdesign pro portály
  TOPlist TOPlist