Statek paní Lucie

390 Kč
Referenční cena

Střítež u Volyně č.p.10,
LITOCHOVICE 387 01 | Mapa

Doporučené penziony v okolí

Úžasné 10.0 / 10

Brautfergerův dvůr v Klášterci na Šumavě je vytvořen pro agroturistiku v srdci šumavské…

Proč se ubytovat u nás? Lyžování Hochficht a Skiareál Lipno Z našeho penzionu máte…

Úžasné 10.0 / 10

Rodinný penzion na Šumavě. Jen pár kroků od lesa.Útulné pokoje,domácí kuchyně,krásná…

Nabízíme Vám příjemné ubytování v rodinném penzionu v krásném prostředí na břehu řeky…

Základní informace

Ubytovací kapacita je 26 hostů v deseti jedno až čtyřlůžkových pokojích s vlastní koupelnou.

Pokoj č. 10 lze doplnit jednou přistýlkou. Ve společenské místnosti je připraveno dalších 8 pohodlných rozkládacích futonových lůžek pro krátkodobé přespání nebo ke společnému uložení starších dětí. V případě velkých akcí možnost stanování v zahradě statku.

Vybavení zařízení

K dispozici je dále kuchyně se zázemím, jídelna, společenská místnost, venkovní posezení, vinný sklípek, dvůr, stodola, sad a nepřeberné množství zahradních i společenských her.

Parkování je možné na asfaltovém parkovišti přímo před statkem.

Kola ukládáme ve kryté uzamčené stodole, která je součástí statku. V případě delších výjezdů auty s koly na nosičích je možné ve stodole parkovat i auta s koly na střeše, kapacita je až 10 vozidel.

Pokoje

Přehled pokojů (možnost přidání cestovní dětské postýlky):
pokoj č.1 - jednolůžkový (0)
pokoj č.2 - dvoulůžkový (1)
pokoj č.3 - třílůžkový (1)
pokoj č.4 - čtyřlůžkový (2 a více)
pokoj č.5 - čtyřlůžkový (2 a více)
pokoj č.6 - dvoulůžkový (1)
pokoj č.7 - dvoulůžkový (1)
pokoj č.8 - dvoulůžkový (1)
pokoj č.9 - dvoulůžkový (0)
pokoj č.10 - čtyřlůžkový apartmán s jednou přistýlkou, dvoupatrový, s vlastní kuchyňkou (2 a více)
společenská místnost - 8 rozkládacích futonových lůžek (dřevěný rošt, matrace)

Služby

Mezi naše pravidelné klienty patří Modrá pyramida, Akademie Křídla andělská, Moderní košíkářství, Zpátky k bylinám, Taichi Asociace ČR, Vlaďka Naušová s jogíny, Gladiátoři z Kralup, Jihočeská sklopka, CK Duhový koník a celá řada cyklistických skupin, spřátelených rodinek i zcela individuálních cestovatelů.

Dále pořádáme narozeninové oslavy a svatební veselky s bohatým rautovým občerstvením. Máme zkušenosti s akcemi od 20 do 120 hostů. Špičková výkonná audiotechnika i pro divočejší párty.

Stravování

Polopenze na Statku paní Lucie:
- Bohatá teplá / studená snídaně - Na střídačku jeden den teplá (míchaná vajíčka, párečky, ...), druhý den studená (obložený talířek). Vždy navíc něco z výběru: domácí paštika, domácí sýr, marmelády, med apod. Jakýkoliv druh čaje / káva. Výborné pečivo z Vacova a Vlachova Březí.
- Domácí tříchodová večeře - Polévka, hlavní chod a překvapení Paní Lucie

Plná penze obsahuje snídani, tříchodový oběd a lehčí dvouchodovou večeři.

Pokud máte šikovnou kamarádku / kamaráda (partnerku / partnera), která není aktivním účastníkem vašich turistických výletů a přitom by s vámi ráda strávila dovolenou, a je ochotná a šikovná uvařit pro skupinu, můžeme vám nabídnout i pobyt bez služeb s vaším vlastním "kuchařem". Kuchyně a kuchyňské zázemí statku je velmi dobře vybaveno. Případně se můžeme domluvit na vašem vlastním vaření v pracovních dnech a našem servisu o víkendech, aby si vaše kuchařinka také odpočinula.

Dále vám můžeme připravit "nápojový servis":
- Pivo - Doporučujeme vám polotmavý ležák Klostermann 13 ze Strakonic. Nabízíme 20l a 30l soudky, chlazení máme. Příznivci plzeňského u nás najdou lahvovou Pilsner Urquell 12, ochutnávači místních pivoarů výběr z lahvových strakonických Dudáků (11, 12, ...).
- Víno - Pokud by dámy raději víno, tak na vinném lístku máme pečlivě vybraná vína zahraniční, mnohé za ceny nejnižší nejen v Česku, ale i v Evropě (to mluvíme o velkoobchodech a e-shopech, ve srovnání s vinárnami a restauracemi naprosto bezkonkurenční). Pro gurmány pak řadu pozdního sběru od pana Trechy z Prušánek a pro opravdové znalce medailové poklady z archivu Paní Lucie.
- Nealko - 100% džusy (jahoda, hruška, višeň, pomeranč, ...), CocaCola, Kofola (originál, bylinková), nebo i obyčejná voda, která je na Statku paní Lucie v kojenecké kvalitě a opravdu lahodná.
Nápojový alko a nealko lístek je mnohem širší, v aktuální nabídce jej najdete v jídelně na statku.

Budete-li mít zájem o vlastní grilování, pak příspěvek na plyn, aluminiové tácky, plastové talířky, apod. je 20,- na osobu. Maso / zeleninu si můžete dovézt vlastní, nebo je pro vás připravíme dle vašeho přání. Velký úspěch například sklízejí vlastnoručně připravované a zdobené hamburgery podle receptu od Zdeňka Pohlreicha pro Paní Lucii.

Aktivity

Ve společenské místnosti najdete pro děti i dospělé knížky, hry, stavebnice, výběr CD a DVD, velkou televizi s CD/MP3/DVD přehrávačem, klávesy Casio, kytaru a další. Vytápění je příjemné podlahové doplněné norskými litinovými krbovými kamnami Jotul, které kromě tepla dodávají pohodovou atmosféru posezení u krbu.

V atraktivním okolí najdete například rozsáhlou zříceninu hradu Helfenburk s výběhem bílých jelínků, vyhlášenou nejlepší zmrzlinu Jihočeského kraje z pravého ovoce v Bavorově, filmové Hoštice ze Slunce seno, Žižkovu mohylu u Sudoměře, rekonstruované tvrze v Kestřanech, Strakonice s hradem a pivovarem, Volyňskou tvrz, procházkový Sudslavický okruh (výhledy, jeskyně, žebříky), minipivovar a zámek ve Vimperku, unikátní vodní mlýn v Hoslovicích (pohádka Tři bratři), krokodýlí zoo v Protivíně, pohádkovou kovárnu v Selibově a mnoho dalšího. V lese nad obcí se nachází poutní místo Dobrá Voda s léčivou vodou a hned za statkem známé střítežské zahradnictví rodiny Boškových, ve kterém se můžeme podívat i do neveřejných prostor a nakrmit poníky, oslíky, lamy a klokany (brzy možná i velblouda).

Co se týká koupání, tak deset minut autem (nebo zkratkou dvacet minut na kole) se nalézá vyhlášená volyňská plovárna. Jde o rekonstruovaný unikát jak vyšitý z Rozmarného léta, národní kulturní památka. Klid, spousta prostoru, stín pod stromy, čistá voda. Kdo tam jednou zavítal, jezdil tam pak každý den, někteří dokonce nadvakrát dopoledne i odpoledne (s menšími dětmi), nebo navečer na protáhnutí se a osvěžení po cyklotůře. Kromě dokonalé atmosféry a čistoty vás přitáhnou i ceny - vstupné je na celý den 10,- Kč pro dospělého a 5,- Kč pro děti. Z občerstvení vám nabídnou točené pivo / limo, bramboráky, párek v rohlíku za 15 a podobně. Hlavně z tohoto důvodu jsme bazén na statku nerealizovali a ani se nechystáme, volyňská plovárna nabízí mnohem více, než bychom dokázali nějakým plasťákem.

V okolí je pak možno navštívit i nově opravená klasická koupaliště se skluzavkami a tobogány, nebo naopak rybníky a jezírka. Některá jsme my či naši hosté již vyzkoušeli, můžeme pak doporučit podle cílů vašich toulek.

Pokud byste si rádi pobyt na statku zpestřili míčovými hrami, tak velký zatravněný dvůr je vhodný na jednodušší hry či badminton. Před statkem je standardní asfaltové hřiště, kde lze natáhnout síť (volejbal, nohejbal, malý fotbal). Cca dva tři kilometry od statku, v Litochovicích (Střítež je součástí Litochovic), je obecní hřiště (velký kurt) s umělým povrchem, sítí a vysokým oplocením. Se starostkou máme dohodnutu možnost bezplatného užívání pro všechny naše hosty. Tam už se dají pořádat i velké "mače". Tenisové rakety a míčky máme.

Majitel zařízení Lucie Jirotková

Lucie Jirotková

Paní Lucie

„Statek paní Lucie nabízí celoroční rekreační ubytování v jižních Čechách formou pronájmu apartmánů bez služeb i penzionu s plnou penzí.

Vítáme individuální hosty i skupiny. Firmám, spolkům a organizacím poskytujeme služby školicího střediska.

Pobyt může být doplněn zážitkovými aktivitami vycházejícími z prostředí jihočeského venkova a zdravého životního stylu.

Ideální místo pro dovolenou, víkendový relax, narozeninové oslavy i svatební veselky. Vynikající domácí kuchyně.”

Vybavení

Vybavení objektu

Kuchyňka, Společenská místnost, Sprchy, Sportovní vyžití, Internet, Parkoviště

Počet pokojů: 10
Skladba pokojů: jedno až čtyřlůžkové
Celkový počet lůžek: 26 lůžek + 1 přistýlka + 8 rozkládacích futonů

Statek paní Lucie - společenská místnost Statek paní Lucie - společenská místnost Statek paní Lucie - Vánoce Statek paní Lucie - Vánoce
Kategorizace

Dovolená s dětmi, Ubytování na venkově, Vhodný pro cyklisty, Levné ubytování

K ubytování

Příjezd nejdříve: po 16:00 (nebo dle dohody)
Odjezd nejpozději: do 10:00 (nebo de dohody)
Poznámka k rezervaci ubytování: Pro tuto sezonu jsme zavedli příjezdy hostů po 16. hodině a odjezdy do 10. hodiny, abychom zvládli vše uklidit a perfektně připravit. Společenské prostory statku můžete využívat celý den i po uvolnění pokojů k úklidu.

Vybavení pokoje

WC, Sprcha, Internet na pokoji, Koupelna, Vysoušeč vlasů

Sportovní zázemí

Úschovna kol, Úschovna lyží, Volejbal, Nohejbal, Stolní tenis, Dětské hřiště, Petangue

Stravování

Snídaně, Obědy, Večeře

Počet míst: 24 míst v jídelně
Další: 28 míst venkovní posezení

Statek paní Lucie - svatba Statek paní Lucie - svatba Statek paní Lucie - svatba Statek paní Lucie - svatba
Cenové relace

Osoba / noc ve dvoulůžkovém pokoji

Ocenění

Ceník - Statek paní Lucie

Načítám...

Videa od provozovatele penzionu

Fotografie návštěvníků zařízení

Nahráno fotografií: 3
Fotografie návštěvníků si může zobrazit jen registrovaný a přihlášený uživatel portálu DoPenzionu.cz

Zaregistrujte se

Přihlašte se:

DoPenzionu.cz


Zapomenuté heslo

Hodnocení návštěvníků

Načítám...

Okolí

Načítám...

Kontaktní údaje

Statek paní Lucie
Střítež u Volyně č.p.10
387 01 Litochovice

Poloha: GPS: N49°10'22", E13°57'46"
E-mail: Odeslat dotaz
Telefon: Kontaktovat telefonem
Kraj Jihočeský kraj
Rekreační oblast: Jižní Čechy
Majitel zařízení Lucie Jirotková

Lucie Jirotková

Paní Lucie

„Statek paní Lucie nabízí celoroční rekreační ubytování v jižních Čechách formou pronájmu apartmánů bez služeb i penzionu s plnou penzí.

Vítáme individuální hosty i skupiny. Firmám, spolkům a organizacím poskytujeme služby školicího střediska.

Pobyt může být doplněn zážitkovými aktivitami vycházejícími z prostředí jihočeského venkova a zdravého životního stylu.

Ideální místo pro dovolenou, víkendový relax, narozeninové oslavy i svatební veselky. Vynikající domácí kuchyně.”

Jak se k nám dostanete

Rezervační formulář

Načítám...

Přečtěte si hodnocení penzionu Statek paní Lucie, který hodnotilo 287 uživatelů. Ceny najdete v ceníku penzionu Statek paní Lucie. Ubytováni si objednejte jednoduše pomocí online rezervace. Telefonické kontakty, adresu a mapu umístění najdete na záložce kontakt. Poradíme vám také, jak aktivně trávit volný čas v okolí penzionu Statek paní Lucie.

Doporučujeme navštívit

Úžasné 10.0 / 10
Úžasné 10.0 / 10
 • HARDY Cognac & Pension Jižní Morava
 • Penzion Pod Moníncem Česká Sibiř
 • Apartmány Na Salaši Krkonoše
 • Pohádková usedlost Albeř Jižní Čechy
 • Penzion St. Leonhard*** Šumava
 • PENZION NA LUKÁCH Svitavsko
 • Penzion U Studánky Beskydy
 • Brautfergerův dvůr Šumava
 • Penzion Seeberg Západočeské lázně
 • Penzion Ovečka Beskydy
 • Villa Daniela Jižní Morava
 • PENZION JELEN *** Vranov nad Dyjí Jižní Morava
 • Pension U Lípy České středohoří
 • Penzion Lesovna Žofín Jižní Čechy
 • Penzion UKO Jizerské hory
 • Penzion Luisa Krkonoše
 • Penzion DAJA Lipno
 • Penzion YDYKSEB Beskydy
 • Penzion Liškův Mlýn Orlík
 • Strnadovský mlýn Česká Sibiř
 • Luxury WELLNESS APARTMENT Krkonoše
 • Pohádková usedlost Lovětín Jižní Čechy
 • Penzion Příběnice Jižní Čechy
 • Další tipy »

  2014 © FTonline s.r.o. - Všechna práva vyhrazena. | Obchodní podmínky
  Webdesign pro portály
  TOPlist TOPlist