Pension Korýtko

Základní informace

Nechte se pohltit překrásnou přírodou, obklopit svěžím vzduchem a všudy přítomným klidem a vydejte se na toulky jednoho z nejkrásnějších krajů republiky. Pension Korýtko najdete na šumavské Filipově Huti. Čekají Vás tu hluboké šumavské lesy a rozlehlé horské louky s výhledem na jedno z nejkrásnějších panoramat Šumavy - Velký a Malý Roklan.

Ubytování v pensionu Korýtko má na Filipově Huti dávnou tradici. Už v roce 1846 tu rodina cestáře Schwarze vybudovala hostinec, na jehož základech dnes Pension stojí.V Pensionu Korýtko nabízíme
Klidné ubytování uprostřed Šumavy.
Stylovou šumavskou restauraci s výbornou kuchyní.
Ideální začátek pro Vaše výlety po Šumavě.
Ochotu a vstřícnost obsluhy.
Místo pro pořádání firemních akcí
Místo po pořádání soustředění pro děti
V létě cyklotrasy a v zimě běžecké stopy hned před pensionem.
Dětské hřiště a dětský koutek
Nekuřácký prostor

Vybavení zařízení

Nabízíme ubytování až pro 21 osob v příjemných dvou, tří a čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením a sprchovým koutem.

V pensionu najdete příjemné ubytováni jak při Vaší soukromé dovolené na Šumavě, tak i při kolektivní rekreaci a ozdravných pobytech v přírodě.

Samozřejmostí je prostor pro uložení Vašich kol či lyží.

Upozorňujeme, že v Pensionu platí zákaz kouření.

Nástup na pobyt v pensionu je od 15 hod do 18 hod.

Ukončení do 10:00 hod.

Parkování zdarma přímo u pensionu.

Stravování

Pension má vlastní restauraci, ke které patří i prosklená terasa ze které je nádherný pohled na Velký a Malý Roklan. Útulnou atmosféru šumavské restaurace dotváří originální kachlová kamna z kamnářství Janoušek.

V naší restauraci je prostor až pro 95 lidí.

Aktivity

Modrava
Modrava leží jen dva kilometry od Filipovy Huti. Původně rybářská osada je dnes významným turistickým místem, odkud se můžete vydat na Březník či podél Roklanského potoka na Tříjezerní slať. Nedaleko Modravy najdete i hradlový most (rechle), u kterého začíná Vchynicko-Tetovský kanál. Nepřehlédnutelnou dominantou Modravy je Klostermannova chata postavená Klubem česých turistů v roce 1924. Naopak dobře ukrytý je dům, který si na Modravě postavil známý finančník Zdeněk Bakala.

Březník
Bývalá hájenka na Březníku dnes slouží jako informační středisko Národního parku Šumava a jako občerstvení pro turisty. Rozhodně si nenechte ujít možnost posedět na terase, jíst borůvkové lívance a kochat se výhledem na Luzenské údolí a vrchol Luzný na německé straně Šumavy. Nedaleko je bývalý hraniční přechod Modrý sloup, o jehož znovuotevření se už několik let vedou spory.

V zimě bývá hájenka na Březníku často zasypaná sněhem až ke střeše a sníh tu najdete mnohdy ještě v začátkem května.

Kvilda
Kvilda leží na druhé straně kopce než Modrava. Kdysi tudy vedla známá obchodní cesta Zlatá stezka a této obchodní tradici zůstává Kvilda věrná dodnes. Kromě několika restaurací,penzionů a hotelů tu totiž najdete i poštu a obchody. Z Kvildy se můžete vydat na Bučinu a k prameni Vltavy, uvítá Vás i Chalupská slať u Borových Lad.

Jezerní slať
Jedno ze tří veřejnosti přístupných rašelinišť najdete při cestě mezi Kvildou a Horskou Kvildou. Při procházce po povalovém chodníčku se můžete seznámit s typickou flórou a faunou šumavských slatí. Z dřevěné rozhedny postavené na okraji slatě budete mít výhled na celé rašeliniště korunovaný protilehlám vrchem Antýgl (Sokol).

V zimě je rašelinistě uzavřeno kvůli zimujícím tetřevům.

Pramen Vltavy
Nedaleko Kvildy, na východním svahu Černé hory najdete malou upravenou studánku s pamětní deskou. To je pramen Teplé Vltavy, nebo přesněji pramen Černého potoka, protože jméno Teplá Vltava nese až od soutoku s Vydřím potokem u Borových Lad.

Velký a Malý Roklan
Oba vrcholy (1453 m. a 1399 m.) spolu tvoří jedno z nejkrásnějších panoramat Šumavy a výhled na Velký a Malý Roklan je nejkrásnější právě z Filipovy Huti a jejího okolí. Přestože se Vám budou oba kopce zdát z penzionu Korýtko téměř na dosah ruky, připravte se na dlouhý výlet. Roklany se totiž tyčí na německé straně Šumavy. Tam se můžete na kole dostat přes přechody Bučina či Gsenget u Prášil, autem ak musíte až na Železnou Rudu nebo Strážný.

Bučina
Kdysi to bývala nejvýše položená obec české Šumavy. Začátkem 20. století na Bučine žilo zhruba 400 lidí, byly zde dvě školy, celní úřad i spořitelna. Po druhé světové válce ji však stihl osud mnoha dalších šumavských obcí - němečtí obyvatelé (v Bučině asi 99%) byli odsunuti a střežené hraniční pásmo nedovolilo příchod nových obyvatel. Dnes na Bučině najdete informační středisko, jeden znovuobnovený hotel a především překrásný výhled - za pěkného počasí až k severním vrcholkům Alp.

Knižecí Pláně
Knížecí Pláně jsou další z mnoha zaniklých šumavských obcí. Ze zhruba šedesáti zdejších stavení nezbylo ani jedniné, v 60. letech pak armáda zbořila i kostel a rozmetala místní hřbitov. Po roce 1989 byl na místě kostela v Knižecích Pláních vztyčen pamětní kříž a z nalezených náhrobních kamenů obnoven hřbitov.
Mimochodem, přes Knížecí Pláně prochází hlavní evropské rozvodí. Červený potok teče do Černého moře, Vltavský potok (tzv. Malá Vltava) do Severního.

Zadov
Jedno z mála míst na Šumavě, kde kromě bežeckých lyží pořádně využijete i sjezdovky, leží jen několik kilometrů vzdušnou čarou od Filipovy Huti. Autem je, zejména v zimě, cesta trochu delší, ale pokud si chcete užít na Šumavě i pořádné sjezdovky s vleky, tak neváhejte a jeďte na Zadov.

Další cíle pro Vaše výlety
Další tipy na výlety Šumavou Vám nabídnou například informační stránky Horské Kvildy, nebo Vám rádi poradíme přímo u nás v penzionu.

Vybavení

Vybavení objektu

Sprchy, Internet, Restaurace, Parkoviště, Domácí mazlíčci povoleni

Skladba pokojů: 2,3,4, lůžkové
Celkový počet lůžek: 21

Kategorizace

Dovolená s dětmi, Romantické ubytování, Aktivní dovolená, Na horách

Vybavení pokoje

WC, Sprcha

Sportovní zázemí

Úschovna kol, Úschovna lyží

Stravování

Snídaně, Obědy, Večeře

p1bbvogtck157k1pak182a1kja12s97-29 p1bbvogtck157k1pak182a1kja12s97-29 p1bbvogtck1t31762jnjqp61fuv6-29 p1bbvogtck1t31762jnjqp61fuv6-29 p1bbvogtck4511jcs7q416on5c35-29 p1bbvogtck4511jcs7q416on5c35-29 p1bbvogtck54vtqt18f71s00is8-29 p1bbvogtck54vtqt18f71s00is8-29 p1bbvogtcksl9161vs93104gbec4-29 p1bbvogtcksl9161vs93104gbec4-29

_fac_pricelist_Pension Korýtko

Načítám...

Hodnocení návštěvníků

Načítám...

Okolí

Načítám...

Kontaktní údaje

Pension Korýtko
Filipova Huť 46
341 92 Modrava

Poloha: GPS: N49°1'50", E13°32'21"
Web: www.korytko.cz
E-mail: Odeslat dotaz
Telefon: Kontaktovat telefonem
Kraj Plzeňský kraj
Rekreační oblast: Šumava

Jak se k nám dostanete

Rezervační formulář

Načítám...

Přečtěte si hodnocení penzionu Pension Korýtko, který hodnotil 1 uživatel. Ceny najdete v ceníku penzionu Pension Korýtko. Ubytováni si objednejte jednoduše pomocí online rezervace. Telefonické kontakty, adresu a mapu umístění najdete na záložce kontakt. Poradíme vám také, jak aktivně trávit volný čas v okolí penzionu Pension Korýtko.

Doporučujeme navštívit

Vynikající 9.7 / 10
Velmi dobré 8.0 / 10
2014 © FTonline s.r.o. - Všechna práva vyhrazena. | Obchodní podmínky
Webdesign pro portály
TOPlist TOPlist