PENSION ASPEN

Základní informace

Pension ASPEN je situován v krásné přírodě Krkonošského národního parku a přitom pouze několik minut od centra Špindlerova Mlýna, v přímé blízkosti lyžařské sjezdovky Medvědín
a lanovky Hromovka do Skiareálu Svatý Petr.

Vybavení zařízení

Útulný rodinný pension má kapacitu ubytování 21 lůžek ve čtyřech větších apartmánech a jednom menším podkrovním .

Apartmány mají prostorné terasy situované východním nebo jižním směrem. Východní terasy poskytují nádherný výhled na panorama Kozích hřbetů a z teras jižních apartmánů je výhled na Hromovku, v zimě nádherně osvětlenou pro noční lyžování.

Pokoje

Každý apartmán má samostatnou ložnici, obývací pokoj, plně vybavenou kuchyňku (mikrovlnná trouba, myčka nádobí), koupelnu se sprchovým koutem a samostatné WC, televizi se satelitním příjmem a internet.

Služby

Pro děti je možnost zapůjčení postýlky a dětské stoličky
V létě k dispozici gril a venkovní posezení
Pension je zvlášť vhodný pro rodiny s dětmi
Parkování je zajištěno před pensionem, a je součástí ceny za ubytování


Stravování

Můžete si objednat snídani, která se podává na našem vedlejším

pensionu Minerva - www.pensionminerva.cz, sekce "eat&drink"

Aktivity

TURISTIKA
Špindlerův Mlýn je nejznámějším horským rekreačním a sportovním střediskem v Čechách s mnoha možnostmi aktivního využití volného času.

Okolí Špindlerova Mlýna nabízí v létě přes 180 km turistických cest. Na každé z nich se můžete občerstvit v příjemném prostředí výletních restaurací nebo bufetů.

Pro náročnější jsou k dispozici trasy hřebenových túr, na jejichž počátek se můžete i v létě pohodlně dopravit lanovými dráhami Na Pláni (1182m) a Na Medvědíně (1235m).

Aktuální a podrobné informace o jízdním řádu a cenách lanovek najdete na webu města Špindlerův mlýn.


Pěší turistika – krátké vycházky:
Okolo Labe:
Ve Špindlerově Mlýně samotném jsou krásné vycházkové trasy např. okouzlující promenáda okolo Labe, která vede kolem lanovky na horu Medvědín. Na Medvědíně je krásný výhled na celé Krkonoše včetně nejvyšší hory České republiky Sněžky.


Pod Svatým Petrem:
Okružní vyhlídková cesta v malebném údolí Svatý Petr, kterou projdete klidnou chůzí za cca 2 hodiny.


Lehká hřebenovka:
Méně náročná vycházková trasa – autobusem z centra Špindlerova Mlýna vyjedete na Špindlerovu boudu v nadmořské výšce 1400 m. Procházkou přes bývalou Petrovu boudu a Moravskou boudu se dostanete zpátky do Špindlerova Mlýna asi za 2-3 hodiny. Na Moravské boudě doporučujeme příjemnou restauraci.


Na chleba se sádlem na Rovinku:
Vodovodní cestou , která začíná kousek za naším pensionem, vyšlapete na Horní Mísečky, kde se vydáte směrem na Rovinku. Po malém občerstvení ve sportovním prostředí lesní chaty Na Rovince se vrátíte přes Krausovy boudy zpátky do Špindlerova Mlýna.


Pláně:
Lanovkou se necháte vyvést na Pláně. Projdete po hřebenech hor směrem na Strážné kolem chaty Na pláni a potom se Věřinou cestou vracíte po úbočí zpět do města.


Bílé Labe:
Krásná procházka je Dřevařskou cestou na chatu U Bílého Labe (asi 4 km). Zde se můžete občerstvit a rozhodnout: podle svých sil pokračovat na Luční boudu nebo se po silnici dostanete pohodlně zpátky do Špindlerova Mlýna. Tato cesta je vhodná i pro handicapované a vede z Dívčích lávek asi 4 km mírným stoupáním po asfaltové silnici až k boudě U Bílého Labe.


Pěší turistika – pro náročnější a zdatnější turisty:
Náročné celodenní vysokohorské túry ze Špindlerova Mlýna většinou směřují na nejvyšší horu České republiky, na Sněžku (1602m).


Sněžka:
Nejméně náročná je trasa přes Špindlerovu boudu. Na Špindlerovu boudu můžete vyjet autobusem, který má zastávku na autobusovém nádraží v centru Špindlerova Mlýna a jezdí v sezóně každou půl hodinu. Ze Špindlerovy boudy se vydáte na Sněžku kolem Poledních kamenů a zpátky to vezmete přes Luční boudu a Výrovku, kde se posilníte na závěrečný sestup úbočím Stohu do Svatého Petra.

Další možností jak se dostat na Sněžku, je ze Svatého Petra krásným výstupem údolím Dlouhého dolu až nahoru na Výrovku a dále pak na Luční boudu.


Kozí hřbety:
Krásná vyhlídková cesta vede ze Svatého Petra na Kozí hřbety a Luční boudu. Zde se můžete rozhodnout a buď pokračovat na Sněžku, nebo se vrátit přes Výrovku a přes bufet Na Rozcestí úbočím Stohu zpátky do Špindlerova Mlýna. Na cestě z Výrovky na bufet Na Rozcestí si nenechte ujít vzácný letní přírodní úkaz – sněhovou mapu republiky. Až do letních měsíců jsou na Studniční hoře vidět zbytky sněhu ve tvaru České republiky.


Kde pramení Labe:
Cesta k prameni Labe je jedna z nejkrásnějších – lanovkou se necháte vyvézt na Medvědín, odkud pokračujete přes Vrbatovu boudu a Zlaté návrší kolem mohyly Hanče a Vrbaty až k samotnému prameni Labe. Zpáteční cesta vede k Labské boudě a potom náročnějším sestupem Labským dolem, kde uvidíte Pančavský vodopád – nejvyšší v České republice (148 m). Od pramene Labe se dá vyrazit i směrem k polské chatě Wawel přes Sněžné jámy a Vysoké kolo, dostanete se k bývalé Petrově boudě a přes Moravskou a Davidovy boudy sejdete dolů.


Cykloturistika
Špindlerův Mlýn je zařazen do programu „Cyklisté vítáni“. Cyklotrasy spojují Krkonoše, Podkrkonoší, Jizerské hory a polskou stranu Krkonoš. Propojení těchto regionů umožňují od jara do podzimu cyklobusy. Přeprava kol na lanovkách je zdarma. Ve Svatém Petru a na Hromovce se nachází Bikepark. Ve městě jsou půjčovny kol a odborné servisy.

Doporučujeme půjčovnu kol Sportservis Horal (votava.vladimir@atlas.cz, tel.: 603 119 272). Za příznivé ceny Vám přivezou kola i s ochrannou přilbou až k pensionu.


Tipy na výlety autem:
Vrchlabí
Vzdálenost od Špindlerova Mlýna je cca 15km Krkonošskou keramiku, krajky a jiné ručně vyráběné řemeslné výrobky si můžete nakoupit na malebném náměstí. Po cestě ze Špindlerova Mlýna do Vrchlabí můžete navštívit soukromý pivovárek. Vrchlabí nabízí mnoho turistických i cykloturistických příležitostí a také řadu zajímavých historických památek. Za zmínku určitě stojí renesanční zámek z 16. století, měšťanské štítové domy s podloubím, či augustiniánský klášter z počátku 18. století. V klášteře a ve třech historických domcích na náměstí Míru se dnes nachází expozice Krkonošského muzea s mnoha historickými a přírodovědnými sbírkami. Mnoho příznivců si již získaly Pivní slavnosti konané na náměstí T. G. Masaryka vždy první srpnovou sobotu. Vrchlabí je také ideální místo pro nákup v supermarketu (Lidl, Billa a Penny) před příjezdem do Špindlerova Mlýna.


Praha
Vzdálenost od Špindlerova Mlýna je asi 150 km (z toho cca 100 km po dálnici nebo rychlostní komunikaci). Praha, křižovatka evropské kultury, je světoznámou památkovou rezervací chráněnou UNESCO. Všechny významné památky jako např. Pražský hrad, Karlův most, Staroměstské náměstí si lze prohlédnout za cca 4 hodiny a pak se vrátit zpět do hor.


ZOO Dvůr Králové
ZOO ve Dvoře Králové je vzdálena od Špindlerova Mlýna cca 30 km. Tato ZOO je největším chovatelem afrických zvířat v Evropě a patří mezi nejkrásnější v Evropě i ve světě. Jako jediná v Česku nabízí od května do konce září denní i večerní africké safari, v němž návštěvníci projíždějí ve speciálně upravených safaribusech nebo ve svých vlastních autech mezi volně vypuštěnými zvířaty.


Prachovské skály
Jedná se o pískovcové skalní město v chráněné krajinné oblasti Český ráj. Prachovské skály se nacházejí jen několik kilometrů severozápadně od města Jičín a zhruba 50 km od Špindlerova Mlýna. Prachovské skály můžete projít buď malým okruhem v délce 1,5 km (cca 45 minut klidné chůze) nebo velkým okruhem o délce 5 km (cca 2 hodiny klidné chůze).


Kost
Jeden z nejzachovalejších hradů s věží kosodélníkového půdorysu, vznikl ve 14. stol. K vidění je renesanční kuchyně, historické zbraně, romantické údolí Plakánek či 300 let stará Semtínská lípa.


Státní zámek Kuks
Bývalý lázeňský komplex z počátku 18. století založený hrabětem F. A. Šporkem se nachází asi 55 km od Špindlerova Mlýna. Do dnešních dnů se dochoval špitál s původní lékárnou (druhá nejstarší v Evropě) a kostel s hrobkou šlechtické rodiny Šporků. Unikátní jsou dvě řady barokních soch od Matyáše Brauna – alegorické sochy Ctnosti a Neřesti. Od roku 2009 prochází areál Kuksu rozsáhlou rekonstrukcí.


Poniklá
Poniklá (25 km) je malebná horská vesnička, kterou proslavila nejen ponikelská bába kořenářka z krkonošských pohádek, ale také kouzelné ručně vyráběné vánoční ozdoby ze skleněných perliček. http://www.rautis.cz/


Janské Lázně
Janské Lázně (30 km) lázně s minerálními a termálními prameny, lázeňská kolonáda, kabinková lanová dráha na Černou horu (1299 mm)


Bozkovské jeskyně
Bozkovské jeskyně (45 km) jediné dolomitové jeskyně v Čechách, zpestřením návštěvního okruhu jsou podzemní jezírka s průzračnou modrozelenou vodou.


Kozákov
Kozákov (50 km) rozhledna, oblast naleziště drahých kamenů


Trutnov
Průmyslové i historické město asi 50 km od Špindlerova Mlýna. Mezi nejvýznamnější památky patří Krakonošovo náměstí s novogotickou radnicí, Krakonošovou kašnou, měšťanskými domy s loubím a sloupem Nejsvětější trojice. Dominantou města je barokní kostel Narození Panny Marie.

LYŽOVÁNÍ
Sjezdové lyžování:
Pro sjezdové lyžování na horách v Čechách opravdu nenajdete lepší lokalitu. Špindlerův Mlýn je jediné místo v České republice, kde sníh vydrží až do dubna.

Skiareál Špindlerův Mlýn provozuje 5 lanových drah a 11 lyžařských vleků ve Špindlerově Mlýně a na Horních Mísečkách, celkem 26 km sjezdových tratí, z kterých je 85% možno v případě nepříznivých sněhových podmínek technicky zasněžit. Pro začátečníky a rodiny s dětmi je velmi vhodný areál Horní Mísečky, který nabízí čtyři lyžařské vleky, vždy kvalitně upravené sjezdovky a snowpark určený snowboardistům.

Snowboarding a sjezdové lyžování – skiareál Medvědín a Svatý Petr jsou v blízkosti našeho pensionu Oba areály nabízí kvalitní, technicky zasněžované a denně upravované sjezdové tratě pro náročné lyžaře i začátečníky. Zdejší sjezdové tratě jsou co do délky převýšení i úpravy nejkvalitnější v rámci celé ČR

Informace o provozu lyžařských vleků, stavu lyžařských, běžeckých tratí, snowparcích, cenách jízdenek a další užitečné rady pro zimní návštěvníky naleznete na www.skiareal.cz.

Přímo pod naším pensionem je krásný dětský vlek a snowtubing, kde si můžete vyzkoušet divokou jízdu ledovým korytem na nafouknutých pneumatikách. Lyžařská škola se sympatickým názvem NANOOK zde funguje už několik let. Příjemní instruktoři se budou Vašim dětem ochotně věnovat. U vleku stojí stánek s občerstvením a poctivým svařáčkem…

http://www.snowtubingpark.cz/cs/lyzarska-skola


Běžecké tratě:
V zimě okolí Špindlerova Mlýna poskytuje vhodné podmínky pro běh na lyžích. Čeká na Vás přes 100 kilometrů upravených a značených běžeckých tratí. Krkonošská běžecká magistrála je v dosahu cca 1,5 km od Minervy. Výchozími místy jsou Horní Mísečky, Hotel Lesana, soutok Labe a Bílého Labe, lyžařský areál Svatý Petr, bufet Na Pláni.

Doplňující informace

Extra
Okolí pensionu tvoří prostorná travnatá plocha, kde se můžete v létě opalovat, relaxovat nebo naopak vyřádit s dětmi a míčem. A v zimě třeba stavět sněhuláka.

Pro zpestření Vaší letní dovolené je k dispozici krásná terasa u pensionu Minerva, kde si můžete po celodenní túře posedět, grilovat nebo uvařit kotlíkový guláš.
V létě zde pořádáme společné večery pro hosty obou pensionů, tzv, bylinkové grilování.

Ozdobou letní terasy je naše malá bylinková zahrádka pro zpestření Vašeho jídelníčku. V přízemí pensionu je pro naše hosty připravena útulná místnost pro podávání snídaní.

Aby Vám na horských túrách nechyběla energie, připravíme Vám na cestu svačinový balíček.

V zimní sezoně Vám půjčíme sáňky a boby, aby se Vaše děti mohly vyřádit přímo u pensionu.

za penzion ASPEN

provozovatel

„Zveme Vás na aktivní dovolenou do rodinného pensionu Aspen ve Špindlerově Mlýně.
Ideální poloha pensionu ASPEN nabízí vhodné podmínky pro trávení aktivní dovolené po celý rok.Přijeďte si k nám odpočinout!!

Těšíme se na Vás!!”

Vybavení

Vybavení objektu

Kuchyňka, Internet, Parkoviště, Domácí mazlíčci povoleni, Venkovní ohniště nebo grill

Počet pokojů: 5
Celkový počet lůžek: 21

Kategorizace

Horský, Dovolená s dětmi, Na horách

K ubytování

Příjezd nejdříve: 14.00
Odjezd nejpozději: 10.00

Vybavení pokoje

WC, Kuchyňka, Televize, Internet na pokoji, Trezor, Satelit / kabel. TV, Koupelna, Lednice, Rychlovarná konvice

Sportovní zázemí

Úschovna lyží

Stravování

Snídaně

Cenové relace

Rodina (2 dospělí, 2 děti) / noc

_fac_pricelist_PENSION ASPEN

Načítám...

Hodnocení návštěvníků

Načítám...

Okolí

Načítám...

Kontaktní údaje

PENSION ASPEN
Bedřichov 157
543 51 Špindlerův Mlýn

Poloha: GPS: N50°43'36", E15°35'57"
Web: www.pensionaspen.cz
E-mail: Odeslat dotaz
Telefon: Kontaktovat telefonem
Kraj Královéhradecký kraj
Rekreační oblasti: Krkonoše, řeka Labe

za penzion ASPEN

provozovatel

„Zveme Vás na aktivní dovolenou do rodinného pensionu Aspen ve Špindlerově Mlýně.
Ideální poloha pensionu ASPEN nabízí vhodné podmínky pro trávení aktivní dovolené po celý rok.Přijeďte si k nám odpočinout!!

Těšíme se na Vás!!”

Jak se k nám dostanete

Rezervační formulář

Načítám...

Podívejte se na hodnocení penzionu PENSION ASPEN a buďte první, kdo přidá své hodnocení. Ceny najdete v ceníku penzionu PENSION ASPEN. Ubytováni si objednejte jednoduše pomocí online rezervace. Telefonické kontakty, adresu a mapu umístění najdete na záložce kontakt. Poradíme vám také, jak aktivně trávit volný čas v okolí penzionu PENSION ASPEN.

Doporučujeme navštívit

Velmi dobré 8.3 / 10
Velmi dobré 8.3 / 10
Úžasné 9.8 / 10
2014 © FTonline s.r.o. - Všechna práva vyhrazena. | Obchodní podmínky
Webdesign pro portály
TOPlist TOPlist