Penzion Starovice

450 Kč
Referenční cena

Starovice 271,
STAROVICE 693 01 | Mapa

Doporučené penziony v okolí

Dovolte, abychom Vám představili nově zrekonstruovaný areál vinného sklepa v malebné…

Nabízíme Vám ubytování tzv. „střední kategorie“ v soukromých rodinných domech či bytech.…

Nabízíme Vám příjemné ubytování v klidné části města Brna u řeky Svratky. Pro skvělou…

Penzion AMI s nonstop provozem se nachází v MČ Brno-střed a je velmi snadno dostupný…

Základní informace

Náš rodinný penzion byl slavnostně otevřen v roce 2014 a je situován v klidné části vesnice u Kaštanové aleje se stoletou tradicí která navazuje na síť pálavských cyklostezek. Uvítá Vás malebná vesnička Starovice v okrese Břeclav s velkou historií proslavená filmem Svatba na bitevním poli, barokním kostelem sv Jiří a velkým počtem vinných sklípků místních vinařů.

Vybavení zařízení

Nabízíme možnost ubytování ve 2, 3 a 4 lůžkových pokojích s nadstandardním vybavením TV , WIFI a koupelnou s WC s možností přistýlky.
Na každém patře je k dispozici plně vybavená kuchyně v přízemí pak společenská místnost s krbem.
Součást našeho penzionu je i 30 kroků vzdálená hospůdka pod Kaštanovou alejí. Objekt je také připraven pro pořádání firemních akcí, školení, večírků, narozeninových párty, výročí a různých oslav, vše je možné pro Vás přichystat na míru, abychom se co nejvíce přiblížili Vašim požadavkům. Neváhejte se nás na cokoli zeptat, bude-li to v našich možnostech rádi Vám vyhovíme.

Pro zpříjemnění pobytu nově klimatizované pokoje!

Pokoje

Nabízíme možnost ubytování ve 2, 3 a 4 lůžkových pokojích s nadstandardním vybavením TV , WIFI a koupelnou s WC s možností přistýlky.
Na každém patře je k dispozici plně vybavená kuchyně v přízemí pak společenská místnost s krbem.
více viz.foto

Služby

Součástí penzionu jsou i 2 vinné sklepy pro příjemné posezení a degustaci lahodných moravských vín.
První sklípek s kapacitou 30–35 osob, pro posezení a zábavu Vám přichystáme k Vaší spokojenosti pohoštění i cimbálovku.
Sport - chtěli bychom Vám co nejvíce přiblížit krásy jižní Moravy a proto nabízíme možnost zapůjčení kol pro cykloturistiku včetně povinné výbavy dále badminton, petang, fotbalový míč, stolní hry atd.

Venkovní posezení na terasách, kde můžete grilovat nebo relaxovat na přilehlé louce. Spolupracujeme s blízkou farmou s možností vyjížďky na koních www.rancvalkyra.cz

Ostatní služby - případě zájmu také možnost masáží akreditovanou masérkou.

Penzion poskytuje veškerá dostupná moderní vybavení, včetně střežení kamerovým systémem a parkováním přímo u penzionu.

Stravování

Po dohodě Vám připravíme snídani, (není v ceně ubytování) pro další stravování potom v okruhu 3 km naleznete velký počet restaurací, můžeme Vám doporučit například restauraci Rustikal.

Aktivity

Přes naši obec vede trasa Velkopavlovické vinné stezky, která začíná v Popicích a vede přes Starovice – Hustopeče – Starovičky – Velké Pavlovice – Bořetice – Vrbice – Kobylí – Brumovice – Morkůvky – Klobouky u Brna a končí v Krumvíři. Cyklostezka vede většinou po asfaltové polní cestě a nebo po veřejných komunikacích. Při jízdě z Popic do Starovic se můžete kochat nádherným výhledem na jihomoravskou krajinu, kdy máte před sebou, jako na dlani vrcholky Pálavy, které jsou dominantou v této části kraje.

Pálava
Před Pálavou se slévají řeky Jihlavy, Svratky a Dyje do Novomlýnských nádrží, které jsou vyhledávaným místem pro letní dovolenou a rybaření. Při projíždění Velkopavlovickou stezkou v okolí naší obce se Vám dále nabízí výhledy na typické a charakteristické plodiny jižní Moravy, a to vinohrady a meruňkové sady.

Meruňkové sady
Při sjezdu z teras vysázenými meruňkovými sady a vinohrady Vás přivítá horní konec obce krásným přírodním amfiteátrem vysázeným stoletými kaštany, které byly vysazeny v roce 1908 na počest šedesáti let vlády císaře France Josefa I. Kdo odbočí při vjezdu do obce u turistické mapy mimo trasu vinných stezek, může si projet sklepní zástavbu, která byla vybudována již původním německým obyvatelstvem.

Sklepy
Bohužel nedodržení urbanistického stylu při rekonstrukcích jednotlivých sklepů narušilo tento jedinečný sklepní útvar.
Při pokračování po turistické značce vjíždíte dále do obce. Každému, kdo navštíví naši obec dále doporučuji pokračovat mimo trasu dále do obce a prohlédnout si náves, které vévodí kostel s farou.

Kostel
Dále jsou na návsi k vzhlédnutí barokní sochy svatého Antonína a Immaculáty. Navíc se na návsi můžete občerstvit v místním hostinci, ve kterém natáčel režisér Dušen Klein film Svatba na bitevním poli, v hlavní roli s Bolkem Polívkou.

Bolek Polívka při natáčení
Po projížďce obce se vrátíte na původní trasu Velkopavlovické vinné stezky, která pokračuje dále do Hustopečí.
Tato trasa zapadá a navazuje na celou síť vinných stezek, které se klikatí přes celou jižní Moravu od Znojma až po Uherské Hradiště.Nejvýznamnějším místem v okolí jsou Pálavské vrchy, vodní nádrže Nové Mlýny (Mušov) s možností rybolovu a koupání. Jižní Morava nabízí i moderní koupání v Aquaparku Pasohlávky, plný tobogánů a vyžití pro velké i ty nejmenší.

Také v přilehlém městečku Hustopeče je koupaliště, krytý bazén, tenisové kurty. Z památek zmíníme například archeologické naleziště Dolní Věstonice, zámecky park Lednice, Janův hrad, Minaret.

Za zmínku stojí i samostatná Moravská republika Bořetice, atrakce uměle vytvořeného vinařského městečka s vlastními cestovními pasy, nebo vesnička Zaječí s lanovým centrem pro děti, zde se také nachází nejvyhlášenější diskotéka Retro, což je vhodné pro noční kulturní vyžití.Všechny vyjmenované lokality jsou dostupné na kole. Navštívíte –li náš penzion v letních měsících, budete mít možnost prohlídky kulturní památky v Hustopečích Dům u Synků, v jehož nádvoří se každoročně koná několik divadelních inscenací se známými herci pod širým nebem.

Doplňující informace

Součást našeho penzionu je i 30 kroků vzdálená hospůdka pod Kaštanovou alejí.
Objekt je také připraven pro pořádání firemních akcí, školení, večírků, narozeninových párty, výročí a různých oslav, vše je možné pro Vás přichystat na míru, abychom se co nejvíce přiblížili Vašim požadavkům. Neváhejte se nás na cokoli zeptat, bude-li to v našich možnostech rádi Vám vyhovíme.

Penzion Starovice se nachází 20 minut od Brna (dálnice D2 exit 25)
- penzion vhodný pro rodinnou rekreaci
- penzion vhodný pro firemní klientelu
- penzion vhodný pro pořádání oslav rodinných i firemních
- penzion vhodný pro turistiku
- penzion vhodný pro cykloturistiku
- penzion Pálava
- penzion Břeclav, Břeclavsko
- penzion jihomoravský kraj
Za zmínku stojí i samostatná Moravská republika Bořetice, atrakce uměle vytvořeného vinařského městečka s vlastními cestovními pasy, nebo vesnička Zaječí s lanovým centrem pro děti, zde se také nachází nejvyhlášenější diskotéka Retro, což je vhodné pro noční kulturní vyžití.


Všechny vyjmenované lokality jsou dostupné na kole. Navštívíte –li náš penzion v letních měsících, budete mít možnost prohlídky kulturní památky v Hustopečích Dům u Synků, v jehož nádvoří se každoročně koná několik divadelních inscenací se známými herci pod širým nebem.

Kamil Rybnikář

Majitel

„Náš rodinný penzion byl slavnostně otevřen v roce 2014 a je situován v klidné části vesnice u Kaštanové aleje se stoletou tradicí která navazuje na síť pálavských cyklostezek. Uvítá Vás malebná vesnička Starovice v okrese Břeclav s velkou historií proslavená filmem Svatba na bitevním poli, barokním kostelem sv Jiří a velkým počtem vinných sklípků místních vinařů.

Velice se na Vás těšíme !”

Vybavení

Vybavení objektu

Kuchyňka, Společenská místnost, Sprchy, Sportovní vyžití, Internet, Parkoviště, Domácí mazlíčci povoleni, Venkovní ohniště nebo grill

Skladba pokojů: dvoulůžkové, třílůžkové, čtyřlůžkové

Vinný sklep Vinný sklep Vinný sklep Vinný sklep
Kategorizace

Dovolená s dětmi, Ubytování na venkově, Aktivní dovolená, Vhodný pro cyklisty

Vybavení pokoje

WC, Sprcha, Kuchyňka, Televize, Internet na pokoji, Satelit / kabel. TV, Koupelna, Lednice, Rychlovarná konvice

Sportovní zázemí

Úschovna kol, Půjčovna kol

Stravování

Snídaně

Cenové relace

Osoba / noc ve dvoulůžkovém pokoji

_fac_pricelist_Penzion Starovice

Načítám...

Fotografie návštěvníků zařízení

Nahráno fotografií: 1
Fotografie návštěvníků si může zobrazit jen registrovaný a přihlášený uživatel portálu DoPenzionu.cz

Zaregistrujte se

Přihlašte se:

DoPenzionu.cz

Hodnocení návštěvníků

Načítám...

Okolí

Načítám...

Kontaktní údaje

Penzion Starovice
Starovice 271
693 01 Starovice

Poloha: GPS: N48°57'6", E16°42'24"
Kraj Jihomoravský kraj
Rekreační oblasti: Jižní Morava, Lednicko - Valtický areál a Mikulovsko, Pálava

Kamil Rybnikář

Majitel

„Náš rodinný penzion byl slavnostně otevřen v roce 2014 a je situován v klidné části vesnice u Kaštanové aleje se stoletou tradicí která navazuje na síť pálavských cyklostezek. Uvítá Vás malebná vesnička Starovice v okrese Břeclav s velkou historií proslavená filmem Svatba na bitevním poli, barokním kostelem sv Jiří a velkým počtem vinných sklípků místních vinařů.

Velice se na Vás těšíme !”

Jak se k nám dostanete

Podívejte se na hodnocení penzionu Penzion Starovice a buďte první, kdo přidá své hodnocení. Ceny najdete v ceníku penzionu Penzion Starovice. Telefonické kontakty, adresu a mapu umístění najdete na záložce kontakt. Poradíme vám také, jak aktivně trávit volný čas v okolí penzionu Penzion Starovice.

2014 © FTonline s.r.o. - Všechna práva vyhrazena. | Obchodní podmínky
Webdesign pro portály
TOPlist TOPlist