Ubytování
Telefon: +420 318 877 223, +420 724 120 714 


house house house house house house house house house house house house   (napište číslo od 1 do 5)

dopenzionu.cz

Následující formulář slouží pro nahlášení chyby nebo doplňení údajů do naší databáze.

Hlášení chyby


Chybu hlásí


dopenzionu.cz

Strnadovský mlýn

Anketa PENZION ROKU 2022

Byli jste u nás spokojeni?
Ohodnoťte naše zařízení a nominujte nás v anketě PENZION ROKU 2022.
Odesláním získáte navíc možnost vyhrát zajímavé ceny. Více zde.

Základní informace

Strnadovský mlýn leží uprostřed malebné doliny blízko Sedlčan zasazen do krásné přírodní partie na rozhraní nejjižnější části okresů Příbram a Benešov a na rozhraní středních a jižních Čech, která svým charakterem připomíná Šumavu. Je ideálním prostředím pro relaxaci a aktivní odpočinek. Není jen penzionem a restaurací, kde se můžete ubytovat a dobře najíst, ale především kouzelné místo, které vás uchvátí. Místo kde můžete prožít něco pozitivního … místo kde se můžete vzdělávat, učit se a sportovat i objevovat kouzlo historie - umění předků a nacházet souznění s přírodou.

Vybavení zařízení

Objekt ubytování je certifikovaný Svazem venkovské turistiky jako Penzion ***, Nadací Partnerství "Cyklisté vítáni" a jako "SPOLEHLIVÁ FIRMA" na ŽivéFirmy.cz . Pokoje v Hlavní budově - STODOLE a Vedlejší budově - BAŠTĚ jsou nedávno po renovaci, včetně nových sociálních zařízení u pokojů. Tím nyní splňují kritéria i pro velmi náročné návštěvníky. I tak nelpíme na luxusu, ale na přírodních aspektech jako je ticho, čistý vzduch a okolí, tma v noci, pohoda a rodinná atmosféra, kterou se snažíme naplňovat příjemným personálem. Pořádek, čistota, hygiena a teplo na pokojích je samozřejmostí. Televizi u nás na pokoji nečekejte, avšak pokud se neobejdete bez kontaktu se "světem", můžete se u nás zdarma připojit k dostatečně svižnému internetu pomocí wifi, zde je možno naladit cokoliv (TV).

Maximální možná kapacita lůžek pod střechou je cca 50 osob ve třech budovách včetně pokoje na Staré Mlýnici. Dále je u nás možné kempovat v podstatě bez kapacitního omezení na přilehlých upravených loukách…sociální zařízení je v dostatečné míře pro kempaře. Slušná domácí zvířátka se u nás mohou také bez problému ubytovat.

Pokoje

Ubytování v Hlavní budově - STODOLE je situováno v podkroví, s okny do dvora. Je to šest dvou až třílůžkových pokojů. S celkovou kapacitou 16 lůžek, s možností přidat dětské postýlky. Pokoje jsou vybaveny stylovým dřevěným nábytkem a kvalitními matracemi. Celé podkroví bylo nedávno renovováno a pokoje mají vlastní sociální zařízení s sprchovým koutem, dva pokoje tvoří dvojpokojové Apatmánky s rohovou vanou. Všude je k dispozici wifi signál s možností připojení k internetu a sledování vlastních programů on-line.

Ubytování ve Vedlejší budově - BAŠTĚ je přízemní bezbariérový dvojpokojový APARTMÁN pro až 8 míst a v patře 4 větší pokoje s vlastními koupelnami 5,4,3,4 lůžkové. Celkem je budova pro až 24 lůžek. Pokoje jsou prostorné a po celkové renovaci vonící dřevem. Pokoje mají okna s výhledem na rybník a přístup je po stylovém balkónu - pavlači s výhledem na dvůr.

Služby

Ubytování střední Čechy

Pro ubytování disponuje náš penzion kapacitou cca 50 lůžek i prostranstvím pro stanování. V rámci ubytování můžete využívat všech možností našeho penzionu - např. okusit speciality naší restaurace (vč. možnosti uspořádání svatby), vyzkoušet rozličné sportovní aktivity (projížďky na koních, beach volejbal, finskou saunu na břehu rybníka, vyjížďky na kolech atd.) či strávit příjemné posezení u táboráku.Ubytování si oblíbí i příznivci agroturistiky - pokud navštívíte náš penzion, můžete zhlédnout Francisovu turbínu a prvorepublikový vodní katr. Během ubytování ochutnáte bio potraviny čistě naší produkce např. pečivo z naší pece a při tom můžete obdivovat naši farmu s domácími zvířaty.

Restaurace

Naše restaurace vám nabízí nejen spoustu delikates našich kuchařů, ale také možnost uspořádat svatby, firemní večírky, rodinné oslavy a svatby. V prostorách restaurace
i pod širým nebem je možné organizovat i kulturní akce.


Svatby

Kromě ubytování vám náš penzion nabízí možnost uspořádání svatby v prostorách restaurace i pod otevřenou oblohou. Během svatby zajistíme vše potřebné - vy si tak můžete plnými doušky vychutnávat výtečná jídla od našeho zkušeného kuchařského týmu.

Pokud chcete z vaší svatby učinit nezapomenutelný zážitek, obraťte se na nás.

Firemní večírky

Mezi naše služby patří i možnost uspořádat firemní večírky, které jsou skvělou formou teambuildingu. Firemní večírky jsou využívány návštěvníky z okresů Příbram a řady dalších lokalit celé ČR. Firemní večírky uspokojily již řadu našich návštěvníků - přidáte se k nim i vy?

Stravování

Restaurace

Buď vítán kdo v dobrém přicházíš…V objektu Strnadovského mlýna se nachází restaurace s celoročním provozem dostupná i nahodilým poutníkům. Otevřeno je denně od 11hod. Restaurační provoz dle rozsahu využívá několik možných prostor dle formy a druhu akce.

V naší restauraci vaříme jídla z prvotřídních surovin, i surovin z naší zahrádky. Potraviny pro kuchyni pečlivě vybíráme s ohledem na nejlepší kvalitu a rozumnou cenu. V žádném případě u nás nenajdete modifikované potraviny a potravinové náhražky. V restauraci se nekouří, stejně jako ve většině prostor objektu. Vymezený prostor pro kuřáky je před vchodem do restaurace v létě na zahrádce, dále dle dohody a podle akce.

Aktivity

Formy pobytu

Na samotě u potoka, ve venkovském prostředí se snažíme o dodržování ekologických a přírodních principů. Zbytečně neplýtváme energiemi, surovinami, snažíme se vše zpracovat. Mnohdy jsme si sáhli téměř na dno svých sil jak fyzických, tak psychických, a tím si probouzíme uvědomění tradičních přírodních hodnot a hodnot lidského potenciálu a jejich možnou vzájemnou harmonii. Přirozenou, ale systematickou činností pilně vytváříme prostor pro příjemné a lidské prostředí s rodinnou pohodou… Díky neustálému činorodému působení si nás mnoho návštěvníků oblíbilo, a protože v naprosté většině dojde k naplnění či upravení představ ke spokojenosti našich hostů, rádi se k nám pak pravidelně vracejí…
Další informace o nabízených formách pobytu si můžete přečíst na násl.podstránkách:
• agroturistika

• individuální rekreace
K nám můžete přijet i jako jednotlivci v jakémkoli období. Na jaře za voňavou probouzející se přírodou, v létě za sluníčkem, na podzim za krásnými barvami podzimu a v zimě za sněhem a ledovými výtvory…
S sebou si můžete vzít své miláčky a zvířátka… Ubytujeme vás i na jednu noc!
Budeme- li se vám moci individuálně věnovat, rádi vám připravíme dle vašeho přání romantickou večeři či snídani …

Zeptejte se nás! Budete překvapeni, co je vše je možné…
Můžete se zúčastnit řady společenských aktivit pro veřejnost pořádaných v areálu, o nichž se dozvíte prostřednictvím zaslané pozvánky, pokud vás budeme mít registrované v mail listu.

• firemní pobyty
• cvičení a tematické soustředění

• sportovní aktivity
U nás můžete vyzkoušet řadu sportovních aktivit – to vše u nás můžete vyzkoušet: Beach-volejbal, klasický volejbal, nohejbal, beach-tenis, pétanque, kroket

U nás máme dvě travnatá hřiště na volejbal nebo nohejbal, Beach hřiště s 30cm vrstvou kvalitního písku standardních rozměrů pro beach volejbal a beach tenis, okolní travnaté plochy jsou vhodné pro pétanque a kroket. Vybavení na tyto sporty zapůjčíme včetně případné instruktáže.

Finská sauna

Na břehu rybníka máme saunu s odpočívárnou. Finská sauna se vyznačuje tím, že je suchá a zvlhčení probíhá poléváním horkých kamenů. Při sanování pro vás můžeme uspořádat rituál… polévaní kamenů vonnými esencemi dle přání… Ochlazování probíhá dle období prioritně v rybníce, v zimě s vysekanou dírou v ledu, s dřevěným žebříkem. V teplejším období i pod sprchou. Do sauny se vejde i 10osob

Koně

Milujete koně? Chcete se naučit jezdit? Naučíme vás to! Po absolvování základních lekcí jízdy na koni pod odborným dohledem s vámi můžeme vyrazit i do přírody. Pakliže to umíte, vyzkoušíme si vás, a hurá na vyjížďku. Nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu.

Rybník a bazén

Rybník je koupací, je hluboký až 3,5m. V létě se v něm běžně koupeme a v zimě nakonec také - při saunování…Je průtočný, proto je v něm voda poměrně chladná, i pár rybek v něm rybáři dokážou ulovit. Jde spíše o ryby, které jsou náchylné na čistotu vody, jako candáti, okouni a štiky… V létě pro hosty, zejména pro děti, máme kromě přírodního koupání i bazén ve dvoře.

Cykloturistika

V okolí je více jak 100 km značených tras vedoucích přes zajímavé oblasti s využitím silnic, polních i lesních cest a pěšin. Přímo kolem Vršovic prochází například mezinárodní cyklotrasa Praha - Vídeň, vytvořená v rámci projektu "Greenways - Zelené stezky". Máme pro vás mapy okolí a mnoho doporučení kam vyrazit a kam ne…s drobným servisem kol vám také pomůžeme… zalepíme, vycentrujeme, dofoukneme… dopravíme…

• pro rodiče s dětmi
Pro nejmenší

Na dámských záchodech je přebalovací pult, můžete si objednat plenky Pampers a další potřebné hygienické potřeby včetně kojenecké stravy, koupací vaničku a hračky, můžeme zapůjčit i kočárek a samozřejmě postýlku a ohrádku.
U nás je pro děti přímo ráj, zvláště na jaře, když je už hezky a rodí se nové přírůstky na farmě. Pro děti pořádáme v průběhu roku řadu aktivit… jako například Velikonoce na mlýně - tradice, různé vystoupení kejklířů a šermířů, ohňových představení, soutěží a dovedností, filmová vystoupení atd.

Pro větší děti

I pro větší děti máme k dispozici v dětském koutku mnoho hraček, omalovánek atp. Venku v letním období je k dispozici pískoviště, houpačky, velká trampolína a bazén…
Po splnění všech denních aktivit mohou maminky večer po úspěšném uspání ratolestí konečně posedět při vínečku a nechat se hýčkat naší obsluhou až do pozdních hodin.
Pro samotné tatínky se také něco najde. Kromě zásob na baru můžete zkusit podvečerní rybolov, s přáteli kulečník nebo šipky nebo také jen tak posedět na zahrádce, či v restauraci.

• školy v přírodě

Doplňující informace

Zvířata na mlýně

Na naší farmě najdete tyto domácí zvířata: miloučké Mini Horse Ninu a Čaču, dva velké koně- valacha Žolíka a kobylku Horu, tři kozy s kůzlaty, tři stáda ovcí s berany a jehňátky, husu Věru s houserem Gustavem, pastevní čuníky - měli jsme jich jednou i třicet dva najednou a dva vepře na zabijačku, psa Sida, dvě kočičky a kocoura-dicapo Draka (jak kdy neb chodí i k sousedům), uvažujeme o dalších jako jsou kachny, slepice a králíci… Fotografie zvířat si můžete prohlédnout zde.

Tomáš Kocman

„Strnadovský mlýn je především kouzelné místo, které vás uchvátí. Místo kde můžete prožít něco pozitivního … místo kde se můžete vzdělávat, učit se a sportovat i objevovat kouzlo historie - umění předků a nacházet souznění s přírodou. Místo kde můžete míst svatbu, školu v přírodě, školení nebo rodinnou dovolenou. Zavítejte k nám!”

Vybavení

Vybavení objektu

Společenská místnost, Sprchy, Přednášková místnost, Sportovní vyžití, Venkovní ohniště nebo grill, Internet, Domácí mazlíčci povoleni, Restaurace, Bazén
Počet pokojů:: 13

Mlýnice Mlýnice Mlýnice Mlýnice Mlýnice Mlýnice Mlýnice sál Mlýnice sál
Kategorizace

Dovolená s dětmi, Romantické ubytování, Ubytování na venkově, Wellness pobyty

Vybavení pokoje

WC, Sprcha, Televize, Internet na pokoji, Trezor, Satelit / kabel. TV, Lednice

Sportovní zázemí

Úschovna kol, Sauna, Volejbal, Nohejbal, Dětské hřiště, Petangue, Půjčovna kol

Stravování

Snídaně, Obědy, Večeře, Bar

Platba

AmericanExpress  

MasterCard  

Maestro  

Visa  

VisaElectron  

DinersClub  

JCBCard  

Certifikace/Asociace

Cyklisté vítáni

Cenové relace

Osoba / noc ve dvoulůžkovém pokoji, Pár / víkend (2 noci), Rodina (2 dospělí, 2 děti) / noc

Načítání...
Načítání...

Podívejte se na hodnocení penzionu Strnadovský mlýn a buďte první, kdo přidá své hodnocení. Ceny najdete v ceníku penzionu Strnadovský mlýn. Ubytováni si objednejte jednoduše pomocí online rezervace. Telefonické kontakty, adresu a mapu umístění najdete na záložce kontakt. Poradíme vám také, jak aktivně trávit volný čas v okolí Strnadovský mlýn.

© FTonline s.r.o. - Všechna práva vyhrazena. | Obchodní podmínky
Webdesign pro portály
TOPlist TOPlist