Ubytování

Česko - země lázní a wellness - 2. část - SEVEROZÁPADNÍ ČECHY

Česko - země lázní a wellness - 2. část - SEVEROZÁPADNÍ ČECHY
Jestliže máte rádi spojení historie a lázeňství, vydejte se do nejstarších středoevropských lázní Teplice s nezapomenutelnou atmosférou a zajímavou architekturou. Nejsou to ale jen Teplice, v nádherké krajině Krušných hor a Českého Švýcarska můžeme navštívit i další místa a užít si v nich trochu relaxace a odpočinku. Své si tady najdou také vyznavači dobré gastronomie, kteří si tady můžou vychutnat tradiční jídla, na kterých si pochutnávali již za doby Radouska – Uherska. 
 
Samozřejmě sem můžete jet za odpočinkem a prevencí kdykoli. Díky teplé, až horké minerální vodě a díky přírodní minerální vodě hydrogenuhličitano-sírano-sodného typu se tady výborně léčí oběhové a neurologické poruchy a potíže s pohybovým ústrojím. 

Lázně Teplice

Jak už jsme se zmínily, představují lázně Teplice nejstarší lázně ve střední Evropě a unikátní jsou v nabídce rituální masáže mušlemi a lasturami různých tvarů a velikostí. Ty se nahřívají na několik rozdílných teplot a jejich následný dotyk pro zákazníka představuje něco nezapomenutelného. Cílem je absolutní uvolnění a odbourání nahromaděného stresu. Zakoupit si tady můžete na památku také jejich vlastní čokoládu belgického typu s vyobrazenými medailonky jejich slavných hostů.

Lípa resort, Krásná Lípa

Své chvíle relaxace si tady můžete vychutnat ve zrekonstruované budově penzionu, která se díky dochovaných netradičním stavebním prvkům stala památkové chráněným objektem. V místní restauraci si můžete pochutnat na domácím pečivu a poctivých moučnících z tamní pekárny.

Hotel Větrušice, Ústí nad Labem

Tady vám nabídnou nejrůzněší typy masáží, ke kterým využívají různé oleje a léčivé emulze. Zdejší restaurace vás ohromí tradičními pokymy jako z doby Rakouska – Uherska. Pochutnat si můžete například na telecím hříbkovém ragú a tomu doporučujeme restované paprikové špecle nebo typickém vídeňském řízku s bavorským bramborovým salátem. 

JIZERSKÉ HORY, ČESKÝ RÁJ A ČESKOLIPSKO

Nasměřujte své kroky do kraje, který je skutečným rájem. Severní Čechy jsou totiž plné nejrůznějších možností, jak strávit volný čas, jak si odpočinou, jak relaxovat. A to jak aktivně, tak také pasivně. Takže si vyberte místo a jeďte.
 
Pro tento kraj je typické větří množství rozhleden, ze kterých budete mít nádherné výhledy na okolní členitou krajinu. Nachází se tady několik minerálních pramerů, které využívají například v lázních Libverda nebo pro tento kraj charakteristická sirno-železitá slatina, jejíž léčivé zdroje využívají v lázních Kundratice. 

Lázně Libverda

Když zavítáte na malebného zrekonstruovaného městečka, najdete tady krásnou přírodu a v lázních nově vybudované wellness centrum – ideální pro relaxaci a regeneraci. V nabídce je velké množství procedur, doporučujeme například exotický zábal v banánových listech nebo Fiji rituál na dokonalé uvolnění. Celý tento kraj severních Čech je ideálním místem pro cyklistiku, která se pro kombinaci s wellness zcela ideální. Cyklisty je vyhledávaná zejména trasa lesními cestami Singltreku pod Smrkem.

Zámek Hrubá Skála

Pokud jste romanticky naladěni, zaujme vás jistě zámecká atmosféra zámku Hrubá Skála. Tady si můžete užít například partnerský balíček Modrá Laguna, který spojuje procedury se společenským zážitkem. Jako netradiční proceduru vyzkoušejte detoxikační zábal s mořskou řasou, který je ideální pro vyhlazení pokožky. A jako aktivní relaxaci určitě nevynechejte procházku přírodní rezervací Prachovské skály. 

Centrum Babylon v Liberci

Toto komplexní c entrum můžete s klidným svědomím doporučit všem, kteří chtějí strávit příjemné dny ne jen procedurami, ale chtějí se také něco dovědět, něco si vyzkoušet. Z pohledu relaxace centrum nabízí širokou škálu nejrůznějších procedur a programů. Vyzkoušet si můžete například solno-jodovou jeskyni s mikroklimatem s jódem, sodíkem a hořčíkem, která velmi příznivě působí na únavu a výborně učinkuje na duševní i fyzické zdraví. Nebo očistnou proceduru Hammam, která využívá mýdlovou pěnu, lufu a himalájské kamínky a blahodárně tak působí proti stárnutí pokožky. Příjemné chvíle můžete strávit také v aquaparku.
 
Svůj pobyt tady můžete doplnit návštěvou IQparku nebo IQlandie. Jsou to dvě podobná místa, i když každé je doporučeno trošku někomu jinému. Do IQparku můžete zajít i s malými dětmi (doporučený věk je od 3 let), naproti tomu IQlandia je určena spíše trochu odrostlejším návštěvníkům (doporočená věková hranice je 12 let). V obou centrech se dozvíte spoustu zajímavých informací, budete si moci vyzkoušet řadu zákonitostí v praxi. Můžete vám zaručit, že nudit se tady rozhodně nebudete. Bez problémů se tady dá strávit i několik hodin. 

Antonie hotel Frýdlant

Jste-li vyznavači moderní architektury, bude se vám jistě líbit tato novostavba s funkcionalistickými rysy doplněná o technologické vymoženosti 21. století. Nadchne vás jistě jedinečné venkovní eko koupací jezírko doplněné 20 metrovou plaveckou dráhou. Také ubytování je velmi zajímavé. Vybrat si můžete například pokoj s krbem a úžasným výhledem na Jizerské hory nebo pokoj s celoprosklenou koupelnou a volně v prostoru stojící vanou. 

Hotel U Nás, Údolí Bratrouchov

Jedná o velmi pěkný a příjemný resort zasazený do nádherné přírody Jizerských hor, nedaleko lyžařských středisek Harrachov a Rokytnice nad Jizerou. Díky svému umístění je to ideální místo, kde můžete krásně propojit sportovní aktivity s wellnes centrem. K jídlu doporučujeme vyzkouše místní speciality, jako například houbové ragú s bramborovými strapačkami nebo krkonošské kyselo, jako dezert staročeské vívance.

Parkhotel Morris, Nový Bor

Je to nádherná novoklasicistní vila postavená  v rozlehlém parku, jejíž součástí je také příjemná atriová restaurace. Hotel nabízí balneo-lázeňské prodedury a wellness procedury - parafínový zábal, ihnahace, slatinný zábal, nejrůznější tipy masáží, sauny, různé koupele, vířivé vany, tryskové sprchy, solnou jeskyni a další doplňkové služby.

 

Penzion roku

© FTonline s.r.o. - Všechna práva vyhrazena. | Obchodní podmínky
Webdesign pro portály
TOPlist TOPlist