Ubytování

Česko - země lázní a wellness - 3. část - KRKONOŠE A PODKRKONOŠÍ

Česko - země lázní a wellness - 3. část - KRKONOŠE A PODKRKONOŠÍ

KRKONOŠE A PODKRKONOŠÍ

Horské a podorské podnebí, které svým návštěvníkům Krkonoše a Podkrkonoší nabízí, je velmi vhodné k odpočinku. A to jak ve městech, tak i ve volné přírodě. Nacházejí se tady prameny uhličitanové vody, které velmi pozitivně ovlivňují tělo i duši a také blahodárná slatina.

Ideální je na letním nebo zimním pobytu spojit sportovní aktivity s odpočinkem. Nadýcháte se čerstvého vzduchu, pokocháte nádhernými výhledy, samozřejmě si vyběhnete nebo vyšlápnete na Sněžku, projdete se krásnými lesy, zahrajete si golf, vychutnáte si několik místních specialit a vyzkoušíte několik služeb z oblasti wellness. Bude to pobyt, na který jen tak nezapomenete a budete se sem chtít vracet. Stačí si jen vybrat to správné místo.

Pivní lázně Luční Bouda, Pec pod Sněžkou

Jedinečný zážitek vám poskytne nejen horská túra končící na této horské chatě, ale i samotný pobyt zde. Jedná se o jednu z nejvýše položených chat ve střední Evropě, která nabízí celou řadu regeneračních služeb – sauna klasická, bylinková nebo mentolová, koupele, léčivý zábal, masáže a k tomu všemu pitný režim zlatavého moku Paroháč.

www.lucnibouda.cz

Hotel Omnia, Janské Lázně

Ideální místo pro strávení dovolené kdykoli během roku. Nabízí whirlpool a bazén o velikosti 4 x 10 metrů včetně chrličů vody, pro milovníky míčových her také multifunkční halu. Oblíbená a doporučovaná je trasa Střední hřeben o délce 2,5 kilometru, kerá vede z náměstí od kolonády až k výletnímu místu Hoffmanova bouda. Z kuchyně doporučují například králičí stehno na divoko a k tomu zelné placky.

www.omniahotel.cz

Hotel Praha, Špindlerův Mlýn

Opět skvělé místo, kde strávit svoji letní nebo zimní dovolenou. Připraveni jsou tady na každé počasí. V létě je velmi oblíbená a využívaná terasa s lehátky, kam vám mohou také naservírovat váš oběd – například krkonošské kyselo a k tomu nádherný výhled na centum města. V zimě si nenechejte ujít posezení u nádherných amerických kamen a k tomu například něco dobrého k pití. Kromě standardní nabídky je možné v hotelu využít sestavení pobytového balíčku přesně pro vás dle vašich představ – oblíbená je například Krkonošská koupel s lučním kvítím a přírodními oleji, která uvolňuje unavené svalstvo a posiluje organismus.

www.spindl-hotelpraha.cz

Grund Resort, Mladé Buky

Toto nádherné místo na východě Krkonoš je skvělé pro vaši regeneraci. Spojit tady můžete golf, procházky s krásnými výhledy a wellness procedury, které vycházejí z čínských relaxačních technik a slibují blahodárné výsledky. V blízkém okolí můžete navštívit například Babiččino údolí nebo Kuks, kraj je také vyhledávaným místem cyklistů.

www.grundresort.cz

KRÁLOVÉHRADECKO

Krajina Královéhradeckého kraje je plná lesů, hor, údolí, řek, rybníků, památek, … Řada našich umělců využila tento kraj do svého uměleckého díla. Někdy je tento kraj označován jako pohádková, což podporuje i fakt, že se zde nacházejí Anenské slatinné lázně, které jsou pojmenované po ruské princezně, která trochu experimentovala s léčivými účinky místní slatiny.

www.belohrad.cz

Tree of Life Spa Resort, Lázně Bělohrad

Na své návštěvníky tady čeká moderní designový hotel a v něm jedinečné parní lázně Rasulbad. V nich se potřete několika druhy přírodního bahna, lehnce jej vmasírujete a díky jeho působení a působení páry vaši pokožku prokrvíte a uzdravíte. Na konec se na vás spustí tropický déšť.

www.treeoflife.cz

Hotel Tommy, Náchod

Opět jedna z turisticky vyhledávaných oblastí, kde si můžete také odpočinout a načerpat nové síly. Zkusit můžete hydromasážní vanu s aroma nebo bylinnou kopelí (i ve dvou). Ideální je toto místo také pro dámské jízdy – pořádají Prodloužený víkend pro ženy. Je-li libo výlet, vyrazte do ZOO Dvůr Králové nad Labem, Adršpašsko-teplických skal nebo Broumovských stěn.

www.hotel-tommy.cz

Hotel Studánka, Rychnov nad Kněžnou

Nadchne vás okolní krajina pod Orlickými horami. Vychutnat si tady můžete relaxační medovou masáž, která perfektně zregeneruje celý váš organismus a vyplaví z něj škodlivé toxiny. Váš pobyd můžete doplnit o několik zajímavých výletů do okolí – napříkla zámek a park Opočno s bohatou sbírkou zbraní a obrazů.

www.hotelstudanka.cz

Hotel Panorama. Rychnov nad Kněžnou

Tento hotel se může pochlubit výjimečnou saunou, která je vybavena vyvíječem sněhu, tropickým deštěm a kádí s ledovou vodou. Pronajmout si můžete také výřivku sami pro sebe. Pokud se rozhodnete strávit část večera v restauraci, bude vám k tomu hrát živá hudba – Clavinovo piano nebo akordeón.

www.hotelpanorama.eu

Hotel Rajská zahrada, Nové město nad Metují

Tento hotel, díky svému umístění na skále, nabízí svým návštěvníkům nádherný výhled na město. Skvělým zážitkem je také smetanové Kleopatřina koupel, která díky použití přírodních olejů celé tělo prohřeje a pokožku neskutečně zjemní.

www.rajskazahrada.eu

VÝCHODNÍ ČECHY

Důvodů, proč navštívit východní Čechy, je celá řada a není to jen vůně perníku. Své stopy tady otiskl i známý architekt Josef Gočár, a to v Lázních Bohdaneč. Nedaleko se nechází soubor rybníků patřící do národní příroční rezervace, která je ideální pro nenáročné vycházky. Přírodním léčivým zdrojem tohoto kraje je slatina. Své místo si tady ale našli také modernější metody a procedury – zmínit bychom mohli zejména různá saunová zařízení.

Léčebné lázně Bohdaneč

Nejen pro úžasný kubistický pavilon z dílny architekta Josefa Gočára jsou tyto lázně vyhledávaným místem. Jedinečná je tady nepříklad masáž obličeje pomocí vyleštěných k řišťálových krystalů, které mají úžasný očistný účinek. Za vyzkoušení jistě stojí také finská sauna, kde ochlazování probíhá pomocí ledové tříště a tropické sprchy. Wellness pobyt může zpestřit velmi bohatý společenský program.

www.llb.cz

Golf a Spa Kunětická hora

Toto exkluzivní centrum provozuje jedinečný saunový svět v originálním pojetí s návratem k historickým kořenům. Vybrat si můžete například soukromou saunu, posedět můžete v saunovém baru. Centrum nabízí také kvalitní 18-ti jamkové mistrovské golfové hřiště, které splňuje světové parametry. Pochutnat si můžete na letní terase (například snídaně z bio produktů) a pokochat se můžete nádherným výhledem na hrad Kunětická hora.

www.grkh.cz

Hotel Vista, Dolní Morava

Wellness hotel najdete jako součást Relax & sport resortu Dolní Morava. Odpočiňte si v netradičním vonném rituálu, který skvěle vyživuje pokožku – kombinuje ovocný zábal s cereáliemi, ruční masáž výživným krémem a zjemňující masáž s lyánovou stuhou. V letních měsících můžete svůj pobyt doplnit návštěvou bobové dráhy, lanového centra nebo tenisových kurtů.

www.hotel-dolnimorava.cz

Další články ze seriálu Česko - země lázní a wellness:

1. část - ZÁPADNÍ ČECHY

2. část - SEVEROZÁPADNÍ ČECHY

3. část - KRKONOŠE A PODKRKONOŠÍ

4. část - STŘEDNÍ ČECHY

5. část - JIŽNÍ MORAVA

>>Nejepší penziony na Wellness pobyty<<

Penzion roku

© FTonline s.r.o. - Všechna práva vyhrazena. | Obchodní podmínky
Webdesign pro portály
TOPlist TOPlist