Ubytování


 


house house house house   (napište číslo od 1 do 5)

dopenzionu.cz

Následující formulář slouží pro nahlášení chyby nebo doplňení údajů do naší databáze.

Hlášení chyby


Chybu hlásí


dopenzionu.cz

Chata Luž

Horní Světlá pod Luží 75,
KROMPACH 471 57 | Mapa

Doporučené penziony

Úžasné 9.8/ 10

Rodinný Penzion Ovečka Vás očaruje netradičním designem a příjemnou atmosférou. Leží…

Penzion „ U Studánky „ dýchá příjemnou rodinnou atmosférou, je situován v klidném údolí…

Penzion LESOVNA ŽOFÍN se nachází v malebném prostředí Jihočeského kraje v okrese Český…

Malý rodinný hotel uprostřed kouzelné přírody Národního parku Podyjí. Místo, kde se o Vás…

Anketa PENZION ROKU 2022

Byli jste u nás spokojeni?
Ohodnoťte naše zařízení a nominujte nás v anketě PENZION ROKU 2022.
Odesláním získáte navíc možnost vyhrát zajímavé ceny. Více zde.

Základní informace

Chata Luž se nachází přímo pod vrcholem nejvyšší hory Lužických hor, Luží (793 m.) na křižovatce červené a zelené turistické značky v nadmořské výšce 648 metrů.
Díky své poloze a vybavení je ideálním místem pro rodinné dovolené, školní výlety a školy v přírodě, firemní akce nebo jen krátká posezení u dobrého jídla a piva.

Vybavení zařízení

Areál Chaty Luž nabízí návštěvníkům rozsáhlé parkoviště, ohniště, dětský koutek pro nejmenší, hřiště na tenis, fotbal, nohejbal a volejbal. V letní sezóně je možné koupání v nedaleké lesní přehradě Naděje, jízda na koni, návštěva nedalekého golfového centra a stezky pro turistiku i cykloturistiku.
Pro milovníky zimních sportů jsou v blízkosti dva lyžařské vleky se snowparkem a kvalitně připravené běžecké tratě.

Služby

Ubytování s kapacitou 49 lůžek v hlavní budově a cca 30 lůžek ve vedlejší budově nabízíme v útulných dvou, tří, čtyř a pětilůžkových pokojích s válendovými lůžky. Celý objekt je vytápěn ústředním topením. K dispozici jsou návštěvníkům velká jídelna, společenská místnost, v případě potřeby i učebna.
Od Velikonoc 2015 si můžete rezervovat šestilůžkový apartmán s obývacím pokojem vybaveným TV a lednící a dvěma ložniceni. Apartmán má vlastní sociální zařízení.

Aktivity

Charakteristickým prvkem Lužických hor je rozmanitá lidová architektura. Na území hor se zachovaly zříceniny několika hradů, z nichž nejznámější je Tolštejn, Kamenický hrad s vestavěnou rozhlednou. Z hradů Milštejna, Fredevaldu a Starého Falkenburka zůstaly jen chudé zbytky zdiva. Pro oko jsou také zajímavé skalní útvary (Bílé kameny, Pustý zámek, Zlatý vrch, Dutý kámen a Panská skála, dobře známá jako "Varhany") nebo Ledová jeskyně u Naděje. Nádherné rozhledy jsou z vrcholů Klíče, Luže, Hvozdu a Jedlové.
Zajímavé památky najdeme i v podhorských městečkách, zejména v Jabloném v Podještědí (barokní chrám sv. Vavřince od J. L. Hildebrandta) a nedaleký zámek Lemberk a v České Kamenici (kostel sv. Jakuba a poutní kaple Panny Marie). Zajímavý je i hornický Jiřetín pod Jedlovou s Křížovou horou nebo Chřibská s nejstarší dosud fungující sklárnou v Evropě.
Další informace získáte na oficiálním webu obce Mařenice

Vybavení

Vybavení objektu

Společenská místnost, Sprchy, Sportovní vyžití, Venkovní ohniště nebo grill, Restaurace
Celkový počet lůžek: 49

Kategorizace

Aktivní dovolená

Stravování

Snídaně, Obědy, Večeře, Bar

Načítání...
Načítání...

Podívejte se na hodnocení penzionu Chata Luž a buďte první, kdo přidá své hodnocení. Ceny najdete v ceníku penzionu Chata Luž. Ubytováni si objednejte jednoduše pomocí online rezervace. Telefonické kontakty, adresu a mapu umístění najdete na záložce kontakt. Poradíme vám také, jak aktivně trávit volný čas v okolí Chata Luž.

© FTonline s.r.o. - Všechna práva vyhrazena. | Obchodní podmínky
Webdesign pro portály
TOPlist TOPlist