Ubytování
Telefon: +421 435 898 149







 


house house house house house house house   (napište číslo od 1 do 5)

dopenzionu.cz





Následující formulář slouží pro nahlášení chyby nebo doplňení údajů do naší databáze.

Hlášení chyby


Chybu hlásí


dopenzionu.cz





Wellness Penzión ROSNIČKA - Okolí

Načítání...

Ubytování v okolí

Ubytování v okolí

Vzdálenost: 34.53 km
ubytovanie-demanova-jasna-11
Apartmány Broma
Obchodná ulica 453, 3101 Liptovský Mikuláš

Ubytování Apartmany Broma se nachází v městské části Demänová, 6 km od lyžařského střediska Jasná, a   Více...

599 CZK Referenční cena
Vzdálenost: 31.7 km
penzion5
Vzdálenost: 13.77 km
xchata11
375 CZK Referenční cena
Vzdálenost: 27.92 km
pen1big
800 CZK Referenční cena
Vzdálenost: 18.07 km
druska
Vzdálenost: 12.06 km
f1jpg
Vzdálenost: 14.17 km
4
320 CZK Referenční cena
Vzdálenost: 24.06 km
Haluška
500 CZK Referenční cena
Vzdálenost: 13.69 km
mima
300 CZK Referenční cena
Vzdálenost: 32.68 km
00-penzion-antik
1026 EUR Referenční cena
Vzdálenost: 13.66 km
fatrapark-budova-spredu-leto
Vzdálenost: 13.43 km
fatra
300 CZK Referenční cena
Vzdálenost: 25.94 km
7b045160f5a7-1
1500 CZK Referenční cena
Vzdálenost: 24 km
hrabovo
800 CZK Referenční cena
Vzdálenost: 15.4 km
jd
400 CZK Referenční cena

Památky

Tipy na výlet

Kraľoviansky meander

Přírodní památka vyhlášená v roce 1990 a o rozloze 18,2 ha. Ochrana ojedinělého a typicky vhloubeného dolinového meandru, který je dokladem tektonického a geomorfologického vývoje oblasti. Na hřebenech průsmyku jsou valové opevnění z doby železné.

Obec Kraľovany

Obec Kraľovany nájdeme v kraľovianskom prielome pri ústi rieky Oravy do Váhu.Obec vznikla v polovici 14.storočia a patrila oravskému panstvu.Významná bola ako rybárska a pltnícka osada,ktorá mala povinnosť dodávať ryby na hrad.Kraľovany spustli počas kuruckých vojen a význam obce stúpol až postavením odbočky železnice na...

Pod Šípom

Malá osada, ležící vysoko nad obcí Stankovany (2 km na severozápad na loukách pod zadním Šípom). Dnes se dřevěnice využívají na soukromé rekreační bydlení.

Rojkovská travertínová kopa

Přírodní památka, vyhlášená v roce 1971, novelizovaná v roce 1984 a o rozloze 0,014 ha. Ochrana travertínové kopy na vrcholu s kruhovým jezírkem o průměru 10 m a kráterovým pramenem sádrové kyselky teplé 17 stupňů Celsia.

Rojkovské rašelinisko

Přírodní rezervace vyhlášená v roce 1950, upravená v roce 1993 a o rozloze 2,88 ha. Ochrana hydrogeologicky a floristicky významné lokality dokumentující střídání slatinné a vrcholové vegetace s výskytem několika zřídka se vyskytujících druhů. Bohatost vegetace je podmíněná přítomností většího počtu aktivních...

Kopa

Mohutný vápencový zalesněný masiv, který tvoří efektní zakončení turčianskeho hřebene Vežkej Fatry nad soutokem Oravy a Váhu. Na předvrcholu je umístěn kříž a z vlastního vrcholu jsou omezené výhledy.

Bystrička

Bystrička – východiště zelené turistické č 5563. Rozcestník se nachází u autobusové zastávky Párnica,,Bystrička - při silnici č. 70, v průlomovém údolí řeky Oravy mezi obcemi Kraľovany a Párnica, u ústí Doliny Bystrička. Leží zároveň jen asi 800m od železniční zastávky Kraľovany – zastávka. Zelená...

Turistická známka (SK) č. 343 - Thurzovský tunel

Tunel prerazený v Kráľovanskej tiesňave v dĺžke 95.6m.

Šútovská epigenéza

Šútovská epigenéza sa nachádza pri sútoku Váhu a Šútovského potoka je to prírodná pamiatka, je to dvojnásobný zárez rieky Váh a Šútovského potoka pri zahlbovaní.

Kralovanský tunel

Kralovanský tunel byl postaven na Košicko - Bohumínské železnici v roce 1871. Je veden masívem kopce Sokol ( Malá Fatra 568 m.n.m ) a má délku 401 metrů. Hornina je zde tvořena pevnými dolomity, tunel byl tedy původně vyzděn asi jen z jedné třetiny. Dne 24.8.1944 byl tunel zatarasen vlakem č.667, který vezl železnou...

Šíp

Je nejsevernější vrchol Velké Fatry ve Fatransko-tatranské oblasti. Je vklíněný mezi řekami Orava a Váh těsně před jejich soutokem. Od jihu a jihozápadu je krásný pohled na strmé vápencové a dolomitové skály rozbrázděné úbočími. Severní svahy jsou souvisle zalesněné bučinami a místy se vyskytují smrčiny a...

Zadný Šíp

Vrchol 1142 metrů vysoký. Cca půl hodiny chůze po žluté značce je druhý vrchol Šíp.

Žaškovské sedlo

Sedlo ve výšce 723 metrů. Prochází jim žlutá značka na vrchol Šíp.

Šútovo vlak

Šútovo vlak – táto tabula je umiestnená v Šútove pri žsr, tabula nám ukazuje smer modrej a zelenej značky ktoré tu začínajú. Modrá smeruje po hl. ceste smer Kľavony a potom odbáča do osady Rieka až k Šútovskému vodopádu a ďalej na Ch. Pod Chlebom. A zelená cez Šutovo k Ch. Pod Chlebom a ďalej do Vrátnej.

Šútovská Fatranka

Šútovská Fatranka Chata sa nachádza za dedinou smerom na Šutovský vodopád, je to posledné miesto na doplnenie zásob. Od chaty je asi 1hod. Šutovský vodopád na chate sa dá ubytovať a v okolí chaty sa dá stanovať. http://www.levneubytovani.net/ubytovani/sutovska-fatranka.htm

Ľubochnianske sedlo

Sedlo se nachází na trase Velkofatranské magistrály a protéká tudu říčka Lubochnianka. Přes sedlo vedla kdysi historická cesta z Liptova do Turca. Turisté zde najdou informační údaje a křižovatku turistických stezek.

Magura

Vrchol ležící na žlutě značené turistické značce, jihovýchodně od města Ľubochňa. Místo rozhledu.

Raková

Malá osada ležící ve střední části Ľubochnianské doliny, na soutoku Ľubochnianky a Klackého potoka. Místo turistických informací a východisko zeleně značené turistické trasy vedoucí na vrchol s dalekým rozhledem Kľak.

Jánošíkova kolkáreň

Národní přírodní rezervace vyhlášená v roce 1964 a upravena v roce 1993 s rozlohou 243 ha. Ochrana zachovaných fytocenóz pralesovitých porostů horní hranice lesa na křemenitém podloží, zastoupené javorovou a jeřabinovou smrčinou. Výskyt chráněných živočichů.

Kútnikov kopec

Pěkně formovaný travnato-lesnatý vrch nad obcemi Hubová a Ľubochňa. Vrcholový dominantový blok je zalesněný. Na východních a jihovýchodních svazích, v dobách, kdy se zde ještě sekla tráva, stálo mnoho seníků, dnes je většina zchátralých.

Ľubochňa

Obec a lázeňská osada. Nad obcí, pod vrchem Havran, se nachází púchovské sídlo s nálezy bronzových a římských mincí. Větší osada se začala tvořit u skladu dřeva a pily v první polovině 19.století. Koncem 19.století nabyla charakter lázeňského místa, kdy byly zřízeny podhorské vodoléčebné lázně. Lázeňské a...

Lubochnianská dolina

Nejdelší dolina Velké Fatry, měří 25 km. V dolní polovině je nejprve široká a otevřená s rozsáhlými loukami na nivě, v horní polovině je úzká a těsná. Úbočí jsou téměř celá zalesněná. Je v ní mnoho mysliveckých chat, hájoven, krmelců a posedů. Soukromým autům je vjezd povolen pouze po lyžařský vlek....

Lubochnianská lipová alej

Lipová alej, tvořená 111 exempláři lípy malolisté, je úzce spojena s historií klimatických lázní v Lubochni. Dnes již chráněné stromy (vyhlášené přírodní památkou v r. 1978) byly vysázeny kocem 19. století. Tvoří významný přechod mezi prostředím lázeňské osady a horským prostředím Lubochnianské doliny.

Švošov

Malá obec ležící na řece Váh nedaleko Ľubochně. Výhodisko turistických tras do severní části Veľké Fatry.

Mojžišove pramene

Pramen v Krivánskej Fatre na jihozápadním svahu vrchu Hromové. Zajímavě vytéká z kolmé skalní stěny, napájí Šútovský vodopád a Šútovský potok.

Šútovská dolina

Národní přírodní rezervace s rozlohou 527 ha. Ochrana krajinářsky významného prostoru s komplexem typických karpatských horských a vysokohorských lesů. Součástí NPR je i Šútovský vodopád- nejvyšší vodopád Malé Fatry.

Šútovský vodopád

Přírodní památka, která je součástí NPR Šútovská dolina. Ochrana vodopádu, který vznikl v důsledku antecedentního zdvihu Malé Fatry a tektonického poklesu Turčianské kotliny, ve velmi odolných křemitých granodioritech. Vodopád se vytvářel v odbobí třetihor. Vody vodopádu padají do hloubky 38 metrů.

Šútovo dedina

Šútovo Dedinka sa spomína v 1403 patrila pod panstvo Sklabina. Ľudia tu pracovali v lesoch a pri železnici a rozvinuté košikárstvo. Z dedina je vhodná na nástup na túru na Veľký Kriváň a Chleb.

Turistická známka (SK) č. 478 - Chata Šútovska Fatranka

Nachádza sa na úpätí Malej Fatry pri vstupe do Šútovskej doliny.

Krpežany

Malá obec, která se náchází severovýchodně od města Martin. Leží přímo pod hrází vodní nádrže Krpežany, vybudované na Váhu. První zmínky o obci pochází z roku 1488, tehdy byla součástí sučianského panství. Je uváděna jako archeologická lokalita. Výhodná poloha obce slouží jako turistické výchozí místo do...

Šútovská dolina v Malej Fatre.

Šútovská dolina je to významná dolina pre turistov v Malej Fatre. Začínajú tu turistické trasy na Veľký Kriváň a k Šútovskému vodopádu ktorý je najvyšší v M. Fatre. Nájdeme tu aj tiesňavu Tesnô , početné kaskády a rôzne kamenné útvary.

Ostré

Skalnatý vrch s širokým rozhledem v severní části Veľké Fatry. Tyčí se nad pravým břehem řeky Váh, nad obcí Švošov. Kolem vrcholu prochází žlutě značená turistická trasa vedoucí do Ľubochně.

Hubová

Obec ležící na břehu řeky Váh, v těsné blízkosti Ľubochně. Před rokem 1945 nesla název Gombáš. První zmínka o ní je z roku 1425, kdy patřila likavskému panství. Stojí zde kostel z konce 13. století, který byl v roce 1827 přestavěn a rozšířen. Na okraji obce u penziónu Na Baště najdete výchozí bod pro žlutě...

Sedlo Poľana

Sedlo na modře značené turistické trase pod obcemi Ľubochňa a Hubová. Východisko pro žlutou turistickou značku vedoucí do osady Bystré.

Maká Fatra (Šútovský vodopád)

Maká Fatra (Šútovský vodopád) Nachádza sa v NPR Šútovská doline,je vysoký okolo 38 metrov. Je to vyhľadávané miesto pre turistov krásna príroda vhodné miesto na relax a rodine výlety.

Turistická známka (SK) č. 479 - Šútovský vodopád

Najvyšší vodopád v Krivánskej Malej Fatre s výškou 38m

Šútovský vodopád

Šútovský vodopád najdeme cestou po modré turistické značce z Šútova kam se dostaneme vlakem. Je to překrásný vodopád, voda padá z výšky přes 30 metrů.

Žaškov

Rázovitá dolnooravská obec doložená z poloviny 14. století. Naleziště zbraní z pozdní doby bronzové. Vzácný typ řadové zástavby srubovými tříprostorovými domy. Toleranční kostel z r. 1792.

Žaškovská jeskyně

Přírodní památka, která byla vyhlášena roku 1995. Ochrana 120 m dlouhé rozsedlinovo korózní jeskyně nacházející se v masivu Hrdošní skály. V jeskyni byly objeveny paleontologické nálezy. Je významná h historického hlediska, kdy byla využívána v období SNP. Veřejnosti není přístupná.

Obec Párnica

Obec Párnica patrí medzi významné národopisné lokality.Nachádza sa tu niekoľko zrubových domov so šindľovou strechou.Sú tu aj chránené stromy Jaseň a Lipa pri budove lesnej správy,ktoré boli v roku 1974 vyhlásené za chránené.V obci stojí evanjelický kostol z roku 1927 v ktorom nájdeme oltárny obraz od M.Mitrovského.V...

Rekreačná oblasť Lučivná

Rekreačná oblasť Lučivná sa nachádza na severovýchodnom okraji Malej Fatry.Najbližšou dedinou je Párnica,odkiaľ vedie do Lučivnej asfaltová cesta.V zimnej sezóne je vyhľadávaným lyžiarskym strediskom.Slúži tu lyžiarom sedačková lanovka,ktorá končí na vrchu Magurka 1008 m n.m.Sú tu výborné zjazdové...

Chata Nad Nolčovom

Chata leží na začátku Veľké doliny nad malou obcí Nolčovo, po které také získala název. Místo slouží jako turistické informační středisko.

Nolčovo

Malá vesnice ležící v údolí řeky Váh, nedaleko Krpeľan. Dobré výchozí místo do Veľké doliny a do západní části Veľké Fatry.

Steny – Južný vrchol

Steny zaujímají úsek hlavního hřebene Kriváňské Malé Fatry mezi vrcholy Hromové (1636,3 m) a Poludňovým grúňom (1459,7 m). Hlavní hřeben je zde orientován jiho – severním směrem. Je velice úzký. Jeho západní úbočí prudce klesají do Vrátné (Staré) doliny (odtud název Stěny). Tyto srázy jsou porostlé...

Kopiská

Kopiská – rozcestí turistických tras (1445,5 m n.m.) v Kriváňské Malé Fatře, na jižním úbočí vrcholu Chleb (asi 350 metrů od něj) a asi 600 metrů severovýchodně od  Chaty pod Chlebom. Na hranici NPR Chleb. Nachází se nad horní hranicí lesa. Kolem jsou rozvolněné klečové porosty v alpínských loukách....

Sedlo za Hromovým

Sedlo za Hromovým – sedlo (1550 m n.m.) v hlavním hřebeni Kriváňské Malé Fatry. Leží mezi vrcholem Hromové (1636,3 m) na jihozápadě a Stenami, konkrétně Južným vrcholom v Stenách (1571,9 m) na severovýchodě. Severní svahy padají ze sedla do ledovcového kotle Chlebu a Staré doliny (jižní větev Vrátne doliny). Opačná...

Stoh

- mohutný kupovitý vrchol (1607,4 m n.m.) v severovýchodní části hlavního hřebene Kriváňské Malé Fatry. Na něm jej od severněji položeného rozeklaného Veľkého Rozsutca (1609,7 m n.m.) odděluje travnaté sedlo Medziholie (1185 m), ležící na severovýchodě. Na vrcholu Stohu se hlavní hřeben dále prudce stačí a...

Turistická známka (SK) č. 467 - Chleb

Tretí najvyšší vrchol Malej Ftry,na vrchole sa rozprestiera rovnomenná NPR.

Turistická známka (SK) č. 82 - Chata pod Chlebom

Najvyššie položená chata v Malej Fatre,nachádza sa na južnej strane hrebeňa.

Chata pod Chlebom (M.Fatra)

Chata pod Chlebom dávnejšie sa to volalo Chalupka pod Chlebom je to najvyššie položena chata M. Fatre. Je blísko od hornej stanice lanovky z Vrátnej. Od Šútova je prístup náročný . Prijemne prostredie a krásne výhľady. http://www.chatachleb.ofirme.sk/?run=content&id=2817&lang=sk

Chata pod Chlebom

Chata pod Chlebom – nejvýše položená turistická chata (1423 m n.m.) v Kriváňské Malé Fatře. Nachází se na jižních úbočích hory Chleb, na hřbetu, který vybíhá, z Chlebu, směrem do Turčianskej doliny a končící, asi po dvou kilometrech, sukem Čierťaž (1105,3 m). Chata stojí jen asi 30 minut od...

Osnica

- travnatý vrchol (1362,8 m n.m.) ve východní části Kriváňské Malé Fatry. Najdeme jej ve vedlejším hřebeni, který vybíhá z hlavního hřebene a masívu Stoha (1607,4 m), v bezprostřední blízkosti sedla Medziholie (1185 m), jihovýchodním směrem k obci Párnica. Masív Osnice je zde od hlavního hřebene oddělen sedlem Osnica...

Hromové

- travnatý homolovitý vrchol s holými úbočími (1636,3 m) v centrální části hlavního hřebene Kiváňské Malé Fatry. V tomto hřebeni jej od, na jihozápadě, sousedícího vrcholu Chleb (1645,6 m) odděluje Hromové sedlo. Od Južného vrcholu v Stenách (1571,9 m), na severovýchodě, je to zase Sedlo za Hromovým (1550 m)....

Chleb

Národní přírodní rezervace vyhlášená v roce 1967 s aktualizací v letech 1981 a 1988 a s rozlohou 413 ha. Ochrana pestrého a zachovaného geobiocenologického komplexu se skalnatými partiemi, roklinami, ledovcovými krami a kamennými moři. Zachované, místy pralesovité lesní společenství s přechodem do kosodřeviny a alpských...

Prírodná rezervácia Chleb

Národná prírodná rezervácia Chleb bola vyhlásená v roku 1967 a postupne aktualizovaná v rokoch 1981 a 1988.Celková rozloha rezervácie je asi 413 ha.Nájdeme tu cenné pôvodné lesy jedľovo-bukového a smrekovo-bukovo-jedľového vegetačného stupňa.V ojedinelom počte sa tu dá nájsť aj spoločenstvo smrekového stupňa a to...

Webkamera - Vrátná dolina - Chleb

Kabinková lanovka na Chleb funguje v zimě pro lyžaře denně při příznivých povětrnostních podmínkách, na jaře a na podzim o víkendech a v létě denně pro turisty. http://leto.vratna.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=34&Itemid=77

Hromové sedlo

Hromové sedlo – úzké sedlo (přibližně 1590 m - nadmořskou výšku se mi nepodařilo přesně zjistit a na ceduli v sedle je už nečitelná) v hlavním hřebeni Kriváňské Malé Fatry. Leží mezi vrcholem Chleb (1645,6 m) na jihozápadě a vrcholem Hromové (1636,3 m) na severovýchodě. Severozápadní svahy padají ze...

Komjatná

Obec známá dochovanými pozůstatky z mladší doby bronzové. Osada Komjatná vznikla v 10.století v době ranného středověku. Na povelkomoravské osídlení upozornilo pohřebiště zjištěné při odkrývání základů gotického Kostela sv. Ducha. Na místě jsou zakonzervované základy a pamětní deska (chráněná archeologická...

Chleb

- velmi známý vrchol v (1645,6 m n.m.) centrální části hlavního hřebene Kriváňské Malé Fatry. Třetí nejvyšší vrchol pohoří. Tyčí se mezi Veľkým Kriváňom (1708,9 m) na západě (tady jej odděluje Snilovské sedlo 1524 m) a vrcholem Hromové (1636,3 m) na severovýcho východě (tady je dělítkem Hromové sedlo). Z...

Studničná

Osada obce Komjatná. První zmínky pocházejí z roku 1600. Osada leží v romantickém prostředí pod masívem Hlavačky, kde jsou známé horolezecké cvičné skály. Přímo v osadě vyčnívají věžovité vápencové skalky.

Sedlo v Stenách

Sedlo v Stenách – protáhlé sedlo (1480 m n.m.) - (uprostřed sedla je nepatrná vyvyšenina - takže je to vlastně dvojsedlo.) v hlavním hřebeni Kriváňské Malé Fatry. Leží mezi Severným vrcholom (1534,8 m) a Južným vrcholom v Stenách (1571,9 m). Hlavní hřeben je zde orientován jiho – severním směrem. Je velice úzký....

Steny – Severný vrchol

Steny zaujímají úsek hlavního hřebene Kriváňské Malé Fatry mezi vrcholy Hromové (1636,3 m) a Poludňovým grúňom (1459,7 m). Hlavní hřeben je zde orientován jiho–severním směrem. Je velice úzký. Jeho západní úbočí prudce klesají do Vrátné (Staré) doliny (odtud název Stěny). Tyto srázy jsou porostlé...

Chrbát Stohu

Chrbát Stohu – rozcestí turistických tras na úbočí Stohu, na hlavním hřebeni asi jen 300 metrů jihovýchodně od Stohového sedla. Rozcestí se nachází v nejprudším úseku stoupání na Stoh, v nízkém lesním porostu. Odbočuje zde žlutá trasa, vedoucí traversem severními úbočími Stohu do sedla Medziholie. K rozcestí...

Sedlo Osnica

Sedlo Osnica – sedlo v Kriváňské Malé Fatře (asi 1155 m n.m.)oddělující boční hřeben Osnice (1362,8 m) na východě, od mohutného Stohu (1607,4 m) na západě. Jen asi 250 m severozápadně od sedla Osnica leží sedlo Medziholie (1185 m), které v hlavním hřebeni odděluje Stoh od Veľkého Rozsutca. Obě blízká sedla jsou...

Pod Rozsutcom

Pod Rozsutcom – rozcestí turistických tras východně a těsně pod sedlem Medziholie, v nadmořské výšce 1155 m. Na tomto místě stávala turistická chata. Ta však 17.ledna 1985 do základu vyhořela (viz: HIKING.SK - Bývalá chata pod Rozsutcom), a správa NP (tehdy ještě CHKO) pak už nedovolila její znovupostavení. K...

Stohové sedlo

Stohové sedlo - výrazné sedlo (1230 m n.m.) v hlavním hřebeni Kriváňské Malé Fatry. Hlavní hřeben v sedle mění směr a prohýbá se k severu. Odděluje mohutný Stoh (1607,4 m) na jihovýchodě od Poludňového grúňa (1459,7 m) na jihozápadě. Severní svahy ze sedla prudce klesají do závěru do Doliny Stohového potoka (horní...

Sedlo Medziholie

Sedlo Medziholie - výrazné sedlo (1185 m n.m.) v hlavním hřebeni Kriváňské Malé Fatry. Leží mezi velice výraznými a povrchově rozdílnými vrcholy: hladce modelovaným kupovitým Stohem (1607,4 m) a skalnatým, rozeklaným Veľkým Rozsutcom (1609,7 m). Západní úbočí klesají ze sedla do doliny Stohového potoka a do...

Poludňový grúň

- travnatý vrchol (1459,7 m n.m.) v hlavním hřebeni kriváňské Malé Fatry, jižně od osady Štefanová. Při pohledu od severu (od Štefanové) je výraznou horou, v hlavním hřebeni však jen vedlejším vrcholem na severním ohraji Sten. Hlavní hřeben na jeho vrcholu prudce mění směr. Přichází od jihu ze Severného vrcholu v...

Salaš Krajinka u Ružomberoku

Salaš Krajinka se nachází přímo u hlavního tahu celým Slovenskem, mezi Martinem a Ružomberokem. Takže pokud vás někdy vaše cesty zavedou do okolí Ružomberka, určitě se zde zastavte - speciality z ovčích sýrů, brydza či pirohy jsou zde vynikající. I dětem se zde bude líbit. Ovečky, osel a různé atrakce se jim jistě...

Turistická známka (SK) č. 89 - Snilovské sedlo

Horské sedlo nad Vrátnou dolinou v hlavnom hrebeni.

Snilovské sedlo

Snilovské sedlo – široké sedlo (1524 m n.m.) v hlavním hřebeni Kriváňské Malé Fatry. Leží mezi vrcholem Veľkého Kriváňa (1708,7 m) na západě a vrcholem Chlebu (1645,6 m) na východě. Severní úbočí klesají ze sedla do Vrátné (Staré) doliny. Opačná jižní do Révaiovské (Snilovské) doliny. Sedlo budováno...

E-3

Medzinárodná diaľková turistická trasa E3 patrí k najdlhším trasám v Európe. Jej začiatok je v Španielsku a koniec je na Bulharsku.

Lanovka Vrátna - Chleb (horní stanice)

Lanová dráha ze závěru Vrátne (Staré) doliny vedoucí pod Snilovské sedlo mezi vrcholy Chleb a Veľký Kriváň do nadmořské výšky 1490 m. Oba tyto vrcholy tak velmi zpřístupňuje (výstup na Chleb asi 0:55 hod, na Veľký Kriváň asi 0:50 hod). Velmi frakventovaná je i trasa k Chatě pod Chlebom. Jedná se o osobní visutou...

Hrabinka

Přírodní rezervace Veľkej Fatry, vyhlášená v roce 1988 a rozkládající se na ploše 0,40 ha. Specializuje se na ochranu typického rašeliniště přechodného typu s pestrou mozaikou fytocenóz a s výskytem chráněných rostlinných druhů.

Turany

Obec proslulá dřevařským průmyslem. V 16. století patřila hradu Sklabiňa. V obci se nachází raněgotický kostel z konce 13. století, jedna z nejcennějších umělecko historických památek v Turci. Po požáru v roce 1636 byl opraven a přistavěla se samostatná renesanční zvonice. Interiér je barokní.

Fatranský Kriváň

Fatranský Kriváň - Veľký Kriváň 1709m.n.m. Je to najvyšší vrch Malej Fatre je na hlavnom hrebeni na vrchole je dobrý výhľad. Na vrchol sa dostaneme z odbočky z červenej značke E3 z Hrany. Od Šútova je ťažký prístup ale z opačnej strany od Vrátnej je nová kabínková lanovka do Snilovského sedla a odtiaľ už to je pár...

Veľký Kriváň

- nejvyšší vrchol (1708,7 m) Kriváňské Fatry i celé Malé Fatry. Nalezneme jej v centrální části hlavního hřebene. Na severozápadě jsou sousedním vrcholem Koniarky (1535 m). Oba vrcholy odděluje vedlejší vrchol v hřebeni Veľ. Kriváňa - Pekelník (1609,3 m) a Sedlo Bublen (1510 m). Na východě je sousedem Chleb (1645,6...

Hrana Veľkého Kriváňa

Hrana Veľkého Kriváňa – turistické rozcestí (1650 m n.m.) na hřebeni Veľkého Kriváňa (1708,7 m), asi 250 metrů od jeho vrcholu. Hřeben se táhne z vrcholu na severozápad k vrcholu Pekelník (1609,3m). Z hřebenové trasy zde odbočuje vrcholová odbočka (značená trojúhelníkem)k vrcholu této nejvyšší hory...

Hrana – Veľkého Kriváňa

Hrana – Veľkého Kriváňa sa nachádza v Malé Fatre pod Veľkým Kriváňom je na hrebeni pod vrcholom. Tabula nám ukazuje trasu E3( Medzinárodná diaľková turistická trasa E3) obojstranne a smer na vrchol.

Turistická známka (SK) č. 226 - Veľký Rozsutec

Je centrom NPR Rozsutec s prekrásnym kruhovým výhľadom,v hlavnom hrebeni.

Veľký Rozsutec

- charakteristický členitý vrchol (1609,7 m n.m.) v Národním parku Malá Fatra, v severovýchodní části hlavního hřebene Kriváňské Malé Fatry. Vrchol na severu sousedí s Malým Rozsutcom (1343,5 m), od kterého jej odděluje travnaté sedlo Medzirozsutce (1200 m). Na jihu je jeho sousedem kupovitý Stoh (1607,4 m) a mezi ním...

Veľký Rozsutec (1 608 m n. m.)

Veľký Rozsutec (1 609,7 m n. m.) je vrch v Krivánskej Malej Fatre. Je považovaný za jeden z najkrajších vrchov na Slovensku. Veľký Rozsutec sa stal symbolom pohoria a nachádza sa aj v logu národného parku Malá Fatra. V minulosti sa tradovalo, že v okolí vrcholu sa nachádza zlato a legenda o ukrytom Jánošíkovom poklade.

Lanovka Vrátna - Chleb (dolní stanice)

Lanová dráha ze závěru Vrátne (Staré) doliny vedoucí pod Snilovské sedlo mezi  Chleb a Veľký Kriváň do nadmořské výšky 1490 m. Jedná se o osobní visutou jednolanovou dráhu oběžného systému s odpojitelným uchycením osmimístných kabinek. Lanovka je určena pro přepravu peších turistů a...

Turistická známka (SK) č. 228 - Chata Vrátna

Horská chata v závere Vrátnej doliny na úpätí Veľkého Fatranského Kriváňa.

Ostré

Vrchol Ostré, rozcestí zelené a žluté turistické značky, vysoký 1086 metrů.

Horská Záchranná Služba - Malá Fatra

Vrátna čp. 514, 01306 Terchová tel.: 041/5695232 fax: 041/5695231 mobil: 0903/624028 e-mail: mfatra@hzs.sk …………………………………………………. centrální info HZS: email: hzs@hzs.sk tel: +421 527 877 711 web: www.hzs.sk

Hrádok

Kopec na červeně značené turistické trase nedaleko obce Hrboltová. Nad ním se tyčí charakterisitický vrch Ružomberka Čebrať.

Hrboltová

Hrboltová je místní částí města Ružomberok. Obec založili pravděpodobně v rámci osídlování koncem 13.století a začátkem 14.století. Patřila panství Likava. Původní ranněgotický kostel z konce 13.století byl v roce 1827 přestavěn a rozšířen.

Kečky

Zalesněný skalnatý vrchol na hřebeni Šípské Fatry, který se tyčí nad obcemi Hrboltová a Studničná. Vede k němu žlutě značená turistická trasa.

Radičiná

Rozložitý, převážně zalesněný vrchol nad osadami Hrboltová a Studničná. Ve vyšších částech masívu převládá skalnatý reliéf. Výhledy poskytují loučky pod vrcholem.

Turistická známka (SK) č. 83 - Chata na Grúni

Je to najvyššie položená chata vo Vrátnej doline v severnom úbočí Malej Fatry.

Chata na Grúni

Chata na Grúni  - turistická chata (973 m n.m.) v centrální části Kriváňské Malé Fatry, nad Vrátnou dolinou (Štefanovskou kotlinou), na katastru obce Terchová. Je postavena na severozápadních úbočích Poludňového grúňa (1458,7 m), na jeho severozápadní rozsoše, v sedélku pod vrcholem Grúň (989...

Pekelník

- vedlejší vrchol (1609,3 m) v západním hřebeni Veľkého Kriváňa a zároveň v hlavním hřebeni Kriváňské Malé Fatry. Od vlastního vrcholu Veľkého Kriváňa (na východě) je oddělen jen velmi nevýrazným, plytkým sedlem. Zato na severozápad, od Pekelníka, hřeben o výrazných 100 metrů klesá do Sedla Bublen (1511 m)...

Podhradie

Malá obec ležící jižním směrem od města Turany. Protéká zde Podhradský potok a u obce začínají dvě doliny Hlavná a Hradská. Dobré výchozí místo pro trasy severozápadní části Velké Fatry.

NPR Rozsutec

NPR Rozsutec - Národní přírodní rezervace (842 ha) se nachází v Kriváňké Malé Fatře, na území Národního parku Malá Fatra, na katastrech obcí Terchová, Zazrivá a Párnica. Byla vyhlášená v roku 1967 (s aktualizací v roku 1986). Rezervace chrání geobiocenologický komplex krajinných dominant Malé Fatry -...

Restaurance

Načítání...

Přečtěte si hodnocení penzionu Wellness Penzión ROSNIČKA , který hodnotilo 1 uživatelů. Ceny najdete v ceníku penzionu Wellness Penzión ROSNIČKA. Ubytováni si objednejte jednoduše pomocí online rezervace. Telefonické kontakty, adresu a mapu umístění najdete na záložce kontakt. Poradíme vám také, jak aktivně trávit volný čas v okolí Wellness Penzión ROSNIČKA.

© FTonline s.r.o. - Všechna práva vyhrazena. | Obchodní podmínky
Webdesign pro portály
TOPlist TOPlist