Ubytování


 


house house   (napište číslo od 1 do 5)

dopenzionu.cz

Následující formulář slouží pro nahlášení chyby nebo doplňení údajů do naší databáze.

Hlášení chyby


Chybu hlásí


dopenzionu.cz

Penzion Brusenka

690 Kč
Reference price

Brusné 3,
BRUSNÉ 768 61 | Mapa

Doporučené penziony

Úžasné 10.0/ 10

Rodinný pension Seeberg se nachází u Františkových Lázní v těsné blízkosti hradu Seeberg.…

Penzion se nachází přímo na břehu Lipna, 1.5 km od Horní Plané, rodného městečka básníka…

Úžasné 9.9/ 10

Rodinný penzion na Šumavě. Jen pár kroků od lesa.Útulné pokoje,domácí kuchyně,krásná…

Úžasné 10.0/ 10

Resort UKO s Restaurací UKO v Bedřichově v Jizerských horách, zaměřený na rodiny s dětmi,…

Anketa PENZION ROKU 2023

Byli jste u nás spokojeni?
Ohodnoťte naše zařízení a nominujte nás v anketě PENZION ROKU 2023.

Základní informace

Penzion a restaurant vznikl přebudováním starého panského vodního mlýna z 15.století na rodinný hotel.
Nachází se na úpatí Hostýnských hor a poskytuje výborné podmínky pro turistiku, cykloturistiku, vyjížďky na koních, v létě koupání na blízkém vyhřívaném koupališti, v zimě lyžování v nedalekých lyžařských střediscích Hostýnských hor.

Pokoje

Komfortně zařízený dvoulůžkový pokoj Adélka s balkónem disponuje vlastním sociální zařízení s WC a sprchovým koutem, TV a internetovým Wi-Fi připojením.
TV Internet zdarma - Hotelový textil - Sprcha - WC - Fén na vlasy - Ústřední topení - Balkón

DVOULŮŽKOVÝ BARBORKA (BALKÓNEK)
Komfortně zařízený dvoulůžkový pokoj Adélka s balkónem disponuje vlastním sociální zařízení s WC a sprchovým koutem, TV a internetovým Wi-Fi připojením.
TV - Internet zdarma - Hotelový textil- Sprcha- WC- Fén na vlasy - Ústřední topení- Balkón

DVOULŮŽKOVÝ DOROTKA
Dorotka je prostorný světlý pokoj se dvěma lůžky, vlastním sociálním zařízením se sprchovým koutem a WC, TV a internetovým Wi-Fi připojením.
TV Internet zdarma Hotelový textil Sprcha WC Fén na vlasy Ústřední topení

APARTMÁ HELENKA
Apartmá Helenka se skládá z obývacího pokoje a ložnice, dále disponuje vlastním sociálním zařízením se sprchou a WC. V obývací části můžete najít příjemné posezení a TV. Samozřejmostí je internetové Wi-Fi připojení.
TV Internet zdarma Hotelový textil Sprcha WC Fén na vlasy Ústřední topení

DVOULŮŽKOVÝ PAVLÍNKA
Stylově zařízený dvoulůžkový pokoj Pavlínka disponuje vlastním sociálním zařízením se sprchovým koutem, WC. V pokoji se nachází také malé posezení, k dispozici je Wi-Fi připojení k internetu.
TV Internet zdarma Hotelový textil Sprcha WC Fén na vlasy Ústřední topení

DVOULŮŽKOVÝ NATÁLKA
Dvoulůžkový pokoje Natálka disponuje vlastním sociálním zařízením s vanou a WC. Dále se v pokoji nachází malé posezení, TV a internetové Wi-Fi
TV Internet zdarma Hotelový textil Vana WC Fén na vlasy Ústřední topení

TŘÍLŮŽKOVÝ GABRA
Podkrovní pokoj Gabra disponuje třemi pevnými lůžky, vlastním sociálním zařízením s vanou, WC, malým posezením a TV. Samozřejmostí je internetové Wi-Fi připojení.
TV Internet zdarma Hotelový textil Vana WC Fén na vlasy Ústřední topení

TŘÍLŮŽKOVÝ MÁLINKA
Třílůžkový pokoj Málinka nabízí komfortní ubytování pro 3 osoby. Disponuje vlastní koupelnou s vanou a WC, malým posezením, TV a internetovým připojením pomocí Wi-Fi.
TV Internet zdarma Hotelový textil Vana WC Fén na vlasy Ústřední topení

JEDNOLŮŽKOVÝ LENKA
Jednolůžkový pokoj Lenka disponuje sociálním zařízením s vanou a WC, TV, posezením s dvěma židlemi a internetovým Wi-Fi připojením.
TV Internet zdarma Hotelový textil Vana WC Fén na vlasy Ústřední topení

JEDNOLŮŽKOVÝ JANA
Jednolůžkový pokoj Jana disponuje sociálním zařízením s vanou a WC, TV, posezením s dvěma židlemi a internetovým Wi-Fi připojením.
TV Internet zdarma Hotelový textil Vana WC Fén na vlasy Ústřední topení

DVOULŮŽKOVÝ ŠÁRKA
Další z našich pokojů s osobním kouzlem je dvoulůžkový pokoj Šárka s vlastním sociálním zařízením, sprchovým koutem,WC a TV. Internetové Wi-Fi připojení je samozřejmostí.
TV Internet zdarma Hotelový textil Sprcha WC Fén na vlasy Ústřední topení

Stravování

RESTAURACE
Naše stylová restaurace nabízí tradiční venkovská jídla a pokrmy české kuchyně. Bohatý stálý jídelníček obohacujeme o víkendové speciality. Poctivé čerstvé pokrmy jsou doplněny o domácí dezerty a koláčky. Restaurace má kapacitu 48 míst, salónek pro 16 osob. Příjemné venkovní posezení na terase nebo na zahrádce u mlýnského kola umocní váš romantický zážitek z návštěvy Brusenky.

Aktivity

Milí hosté. Díky poloze našeho mlýna si můžete svůj pobyt zpříjemnit širokou škálou sportovních, kulturních a poznávacích výletů.

Krásnou okolní přírodu poznáte při vycházkách nebo vyjížďkách po cyklostezkách v okolí Sv. Hostýna. Nedaleká zřícenina gotického hradu Křídlo byla ve 14.století velkou penězokazeckou dílnou. V obci se nachází překrásný areál letoviska s rybníčky. Nově rekonstruovaný statek Laudonů pod nedalekým Chlumem nabízí vyjížďky na koni. Pro nadšence aviatiky organizujeme za příznivého počasí vyhlídkové lety z místního letiště. Za zmínku stojí též návštěva lidových staveb Hané s historickou tvrzí v nedalekých Rymicích. Romaticky založení cestovatelé pak mohou slavnou C.K. železnicí navštívit nedaleká kulturní města. Holešov a Kroměříž centra renesance a baroka. Valašské Meziříčí, Rožnov pod Radhoštěm, Štramberk střediska Valašska, Zlín - centrum českého funkcionalismu. Doporučujeme k návštěvě také jednu z nejkrásnějších zoologických zahrad České republiky na Lešné u Zlína.

SVATBY
HUDEBNÍ VEČERY

Doplňující informace

HISTORIE BRUSENKY
Restaurace a penzion Brusenka vznikla přebudováním původního objektu bývalého Panského mlýna v Brusném, který byl jedním z nejstarších svobodných vykoupených mlýnů v regionu. První zmínky o budově mlýna pocházejí z počátku 14.století, kdy byl součástí podhradí gotického hradu Křídlo.Za panování hraběnky Marie Amalie Rottalové, provdané De Monte l`Abbate byl v roce 1762 až 1763 vykoupen. Dochovala se kopie výkupní listiny /originál byl zničen při požáru/ .Od roku 1827 až do roku 1924 mlýn spadal do panství hraběte Laudona z nedalekého města Bystřice pod Hostýnem. Po velkém požáru dne 6.srpna 1921 byl objekt mlýna rekonstruován a následně přestavěn podle plánů neznámého vídeňského architekta ve stylu rané venkovské moderny. Na sousedním pozemku byla zřízena pila na parní pohon.Pila byla rovněž doplněna vodní Francisovou turbínou, která je nyní vystavena na parkovišti před mlýnem. Nové vodní kolo na horní vodu je replikou. Průměr kola je 4,85 metrů, obsahuje 48 lopatek a jeho hmotnost je v suchém stavu 1,8t. Kolo je poháněno vodou z mlýnského náhonu. V roce 1997 jsme otveřeli Brusenku pro veřejnost.

Alexandra Ruberová

provozní penzionu

„V našem mlýně nabízíme ubytování v 11 romantických pokojích, jednolůžkových až třílůžkových, s vanou i sprchovým koutem. Pokoje vám připomenou zapomenutá léta našich prababiček. Každý pokoj je jiný, má své neopakovatelné kouzlo a vůni, pokoje nemají čísla, ale dívčí jména. V apartmánu při návštěvě našeho mlýna odpočíval poslanec a budoucí první československý prezident T.G. Masaryk. Přejeme vám, abyste si u nás odpočinuli a cítili se jako doma.
Těšíme se na Vás!!”

Vybavení

Vybavení objektu

Společenská místnost, Sprchy, Internet, Restaurace, Bezbariérový přístup
Počet pokojů:: 12

brus-5 brus-5
Kategorizace

Romantické ubytování, Vhodný pro cyklisty

Vybavení pokoje

Televize, Internet na pokoji, Koupelna

Sportovní zázemí

Úschovna kol, Úschovna lyží
Další vybavení:

Stravování

Snídaně, Obědy, Večeře
Počet míst: 60

brus-10 brus-10 brus-2 brus-2 brus-6 brus-6 brus-8 brus-8 brus-9 brus-9
Certifikace/Asociace

Cyklisté vítáni

Awards

Načítání...
Načítání...

Podívejte se na hodnocení penzionu Penzion Brusenka a buďte první, kdo přidá své hodnocení. Ceny najdete v ceníku penzionu Penzion Brusenka. Ubytováni si objednejte jednoduše pomocí online rezervace. Telefonické kontakty, adresu a mapu umístění najdete na záložce kontakt. Poradíme vám také, jak aktivně trávit volný čas v okolí Penzion Brusenka.

© FTonline s.r.o. - Všechna práva vyhrazena. | Obchodní podmínky
Webdesign pro portály
TOPlist TOPlist