Penzion Selský dvůr

Základní informace

Selský dvůr- pension - farma
Místo a okolí: Krajina CHKO Jizerských hor s rozsáhlou zalesněnou oblastí, zajímavými přírodními atraktivitami, s množstvím značených turistických tras a památek. Nedaleko hraniční přechody s Polskem. Ubytovací část pro hosty se nachází v hlavní budově celého areálu, která byla postavena již v první pol. 19.století. Areál se zemědělskými budovami sloužil až do cca 70 let tohoto století. Nyní všechny objekty procházejí postupně citlivou rekonstrukcí s důrazem na zachování tradic i ekologických zásad.

Popis cesty: Liberec-Frýdlant-Raspenava, nebo Jablonné v Podještědí - Chrastava - Raspenava. V Raspenavě po hlavní silnici směr na Hejnice, těsně před mostem přes řeku Smědá odbočit vpravo po zelené turistické značce, u bílého domu a stožáru elektrického napětí odbočit vpravo a jet na konec cesty cca 100m. Objekt se nachází po levé straně. Vlaková zastávka 15 min. Autobusová zastávka 300 m, směr Liberec zastávka "U mostu".

Vybavení zařízení

3 x dvoulůžkový pokoj

3 x trojlůžkový pokoj

možnost přitýlky

Pokoje jsou v prvním patře, každý s vlastním sociálním zařízením, menší společenská místnost.Služby

Aktivity a služby:


*trampolína pro děti a prolézačky

*sedmimetroví bazén


* možnost zapůjčení kol

* možnost zúčastnit se menších hospodářských prací (menší chov ovcí, koz, králíků, slepic)

* jízda na koni přímo na farmě

Aktivity

Okolí
* singltrek 5km nástupní místa, možnost odvozu kol
* terény na běžky - Jizerská magistrála, sjezdové lyžování - Bedřichov nebo Ještěd
* krásy Jizerskohorských bučin,spousta tras na kola ,brusle,nebo pěšky
* Lázně Libverda, Bazilika Navštívení Panna Marie v Hejnicích - poutní místo

* Státní hrad a zámek Frýdlant v Čechách, v dosahu krajské město Liberec

Výpis turistických cílů a zajímavostí v okolí

Hrad a zámek Frýdlant Hrad a zámek Frýdlant
2km,

Hrad a zámek Frýdlant patří mezi nejvýznamnější památky v České republice. Je dominantou města Frýdlant a symbolem celého Frýdlantského výběžku. Oblasti v severní části České rep..Frýdlantský betlém Frýdlantský betlém
3km

Frýdlantský betlém je vzácná historická a technická památka. Betlémy se vyvinuly z původních modelů jestliček, které měly připomínat zrození Ježíše Krista u příležitosti křesťans..


Frýdlant Frýdlant
3km,
je to pěkné město, jen se poslední měsíce bohužel příroda rozhodla podrobit obyvatelé zkouškám a byly tu bleskové povodně. celé centrum, které se rekonstruovalo bylo bohužel zato..

Skalní hrad u Oldřichova v Hájích Skalní hrad u Oldřichova v..
4km, Naplánovat výlet

Skalní hrad u Oldřichova v Hájích známý také jako Loupežnický hrad jsou zbykty středověké tvrze v Česku . Nachází se na severu země, nedaleko Liberce , v Oldřichově v Hájích. Ska..

Frýdlantská rozhledna Frýdlantská rozhledna
4km,
Frýdlantská rozhledna se nachází nad městem Frýdlant . Město leží cca 25 km severně od města Liberec v České republice. Frýdlantská rozhledna byla postavena v roce 1907. Předt..


Obří sud Obří sud
6km,
Obří sud je unikátní výletní restaurace umístěná ve velkém dřevěném sudu. Nachází se ve svahu nad obcí Lázně Libverda asi 30km severovýchodně od Liberce v České republice . Ob..


Bazilika Panny Marie Hejnice Bazilika Panny Marie Hejni..
6km, Naplánovat výlet

Bazilika Panny Marie Hejnice se nachází ve městě Hejnice na severu České republiky. Jedná se o barokní kostel. Ten byl postaven v místech starého poutního místa. Podle pověsti ch..
Krásná Máří Krásná Máří
7km, Naplánovat výlet

Krásná Máří je známá skalní vyhlídka (900 m.n.m) v Jizerských horách. Její okolí bylo vyhlášeno jako národní přírodní rezervace. Nachází se na severu České republiky nad městem H..


Klingerovo mauzoleum Klingerovo mauzoleum
10km, Naplánovat výlet
Mauzoleum nechali postavit roku 1901 potomci zakladatele textilního podniku. Ignaz Klinger začínal v roce 1839 jako faktor, který organizoval domácí předení bavlněné příze pro rů..

Frýdlantské cimbuří Frýdlantské cimbuří
9km, Naplánovat výlet
Frýdlantské cimbuří je krásná vyhlídka na Hejnice a Frýdlantský výběžek. Nachází se nad údolím Černého potoka. Frýdlantské cimbuří známé též pod německým názvem Friedlander Zinne..

Višňová Višňová
9km, Naplánovat výlet
Obec Višňová leží ve Frýdlantském výběžku, v Libereckém kraji, v České republice . Obec se nachází v údolí řeky Smědé, na česko-polských hranicích. Návštěvníky láká především svý..


Hora Smrk Hora Smrk
11km, Naplánovat výlet

Hora Smrk je nevyšší hora v české části Jizerských hor . Nachází se na severu České republiky , nedaleko polských hranic. Hora Smrk je vysoká 1124 m n.m. Vrchol Smrku tvoří ploši..

Wothanburg (Curia Vítkov) Wothanburg (Curia Vítkov)
11km, Naplánovat výlet
Wothanburg (Curia Vítkov) je pokusem o vybudování volné repliky venkovského velmožského sídla. Nachází se v severní části České republiky , na vyvýšeném místě nad vsí Horní Vítko..


Přírodní rezervace Nová Louka Přírodní rezervace Nová Lo..
10km, Naplánovat výlet
Přírodní rezervace Nová Louka se nachází v severní části České republiky poblíž obce Bedřichov v Jizerských horách . Přírodní rezervace Nová Louka se rozkládá na ploše 32 ha v ..

Rašeliniště na Čihadle Rašeliniště na Čihadle
11km, Naplánovat výlet

Rašeliniště na Čihadle se nachází v sedle mezi Černou horou a Smědavskou horou, v Jizerských horách , na severu České republiky . Je jedním z nejznámějších vrcholových rašelinišť..

Nová Louka Nová Louka
10km, Naplánovat výlet

Nová Louka je bývalý lovecký zámeček, který dnes slouží jako hotel s restaurací. Nachází se v Česku , v Jizerských horách , poblíž Bedřichova . Nová Louka je v současnosti význam..

Stóg Izerski Stóg Izerski
13km, Naplánovat výlet

Stóg Izerski je vrchol vysoký 1105 m n. m. Nachází se v polské části Jizerských hor nedaleko hranice s Českou republikou . Na vrcholu hory Stóg Izerski původně stávala dřevěná ..

Na Knajpě Na Knajpě
12km, Naplánovat výlet

Na Knajpě je přírodní památka v Jizerských horách. Nachází se na severu České republiky, přibližně 9 km jihovýchodně od města Hejnice. Přírodní památka Na Knajpě byla jako chráně..

Ski & Sun Świeradów Zdrój Ski & Sun Świeradów Zdrój..
14km, Naplánovat výlet

Ski & Sun Świeradów Zdrój je lyžařské středisko, které leží na svazích hory Stóg Izerski. Nachází se na polské straně Jizerských hor, mezi dolní stanicí kabinové lanovky u měst..

Schronisko Schronisko
14km, Naplánovat výlet
Schronisko Stóg Izerski je horská chata v nadmořské výšce 1060 m. n. m. Schronisko leží v polské části Jizerských hor , pod vrcholem Stóg Izerski . Pohled do historie Chata Schr..

Smědava Smědava
13km, Naplánovat výlet

Smědava je horská chata v Jizerských horách, na severu České republiky. Leží asi 20 km severovýchodně od města Liberec , v horském sedle pod horou Jizera . U silnice mezi poutním..


Jizera Jizera
13km, Naplánovat výlet

Jizera je druhý nejvyšší vrchol Jizerských hor v České republice. Vrchol v nadmořské výšce 1122 m n.n. tvoří žulová skála. Jizera slouží jako kruhová vyhlídka na Jizerské hory. M..


Kabinová lanovka Stóg Izerski Kabinová lanovka Stóg Izer..
14km, Naplánovat výlet

Kabinová lanovka Stóg Izerski je 2172 metrů dlouhá moderní lanovka na polské straně Jizerských hor . Dolní stanice se nachází u lázeňského města Świeradów-Zdrój . Horní stanice ..


Lázeňský dům Świeradów Zdrój Lázeňský dům Świeradów Zdr..
15km, Naplánovat výlet

Lázeňský dům Świeradów Zdrój je nejvýznamnější objekt cestovního ruchu ve městě Świeradów-Zdrój , v Polsku . Byl postaven na konci 19. století. O lázeňském domě Lázeňský dům Ś..

Świeradów-Zdrój Świeradów-Zdrój
16km, Naplánovat výlet

Świeradów-Zdrój je lázeňské město v Polsku . Nachází se v jižní části země, v Dolnoslezském vojvodství, u hranic s Českou republikou . Pohledy do historie - Historie obce sahá do..


Jizerská magistrála Jizerská magistrála
13km, Naplánovat výlet

Jizerská magistrála je rozsáhlá běžecká dráha. Nachází se v Jizerských horách na severu České republiky. Jizerská magistrála se rozkládá na 155 km. Nabízí na 20 nástupních míst. ..

Rozhledna Královka Rozhledna Královka
13km, Naplánovat výlet

Rozhledna Královka se nachází na severu České republiky , cca 2 km od obce Bedřichov v Jizerských horách . 12 metrová dřevěná rozhledna zde stála již od roku 1888. V roce 1906 b..


Skiareál Bedřichov Skiareál Bedřichov
13km, Naplánovat výlet

Skiareál Bedřichov je známý lyžařský areál. Nachází se v centrální části Jizerských hor cca 10 km od města Liberec v České republice. Skiareál Bedřichov nabízí 8 vleků s přepra..

Lyžařský areál Lucifer - Josefův Důl Lyžařský areál Lucifer - J..
15km, Naplánovat výlet

Lyžařský areál Lucifer - Josefův Důl se nachází v Josefově Dole na severu České republiky. Josefův Důl leží cca 15km od města Jablonec nad Nisou. Lyžařský areál Lucifer - Josefův..


Botanická zahrada Liberec Botanická zahrada Liberec
14km, Naplánovat výlet

Botanická zahrada Liberec je botanickým areálem s nejpestřejší expozicí exotických rostlin v České republice . Nachází se na okraji města Liberec na úpatí Jizerských hor v těsné..Vyhlídková věž Lidové sady Vyhlídková věž Lidové sady..
14km, Naplánovat výlet

Vyhlídková věž Lidové sady je součástí Kulturního centra Lidové sady ve městě Liberec . Nabízí velmi pěkný výhled na město, Ještědský hřbet a Jizerské hory. Objekt byl postaven v..


ZOO Liberec ZOO Liberec
14km,

ZOO Liberec je nejstarší zoologickou zahradou v České republice. Nachází se na okraji města Liberec na severu České republiky. ZOO Liberec vznikla roku 1919. Původně plnila funk..Mariánskohorské boudy Mariánskohorské boudy
16km

Mariánskohorské boudy se nacházejí na severu České republiky , cca 2 km severovýchodně od Josefova Dolu , v Jizerských horách , na Mariánskohorském hřebeni. Jedná se o malou osad..


Kaple 14 svatých pomocníků Kaple 14 svatých pomocníků..
18km, Naplánovat výlet

Kaple 14 svatých pomocníků naleznete v těsné blízkosti státního hradu a zámku Grabštejn , který leží nedaleko města Hrádek nad Nisou , v Česku . Kaple 14 svatých pomocníků pocház..


Severočeské muzeum Liberec Severočeské muzeum Liberec..
15km

Severočeské muzeum Liberec je nejstarší umělecko - průmyslové muzeum typu v České republice. Uchovává bohaté sbírky exponátů z nejrůznějších oborů lidské činnosti, které pocházej..


Protržená Přehrada na Bílé Desné Protržená Přehrada na Bílé..
16km, Naplánovat výlet

Protržená Přehrada na Bílé Desné se nachází v severní části Česka , v Jizerských horách , cca 4 km od Josefova Dolu . Přehrada byla postavena v letech 1912 až 1915. Její stavbu i..


Plavecký bazén Liberec Plavecký bazén Liberec
15km, Naplánovat výlet

Plavecký bazén Liberec je rekreačně - relaxační centrum ve městě Liberec , na severu České republiky . Nachází se zde 150 metrů dlouhý nerezový tobogan. Bývá prezentován jako nej..


Hrad a zámek Grabštejn Hrad a zámek Grabštejn
18km, Naplánovat výlet

Hrad a zámek Grabštejn se nachází v obci Chotyně, cca 20 km od Liberec , nedaleko hranic s Německo . Patří k nejstarším hradům v severních Čechách . Hrad a zámek Grabštejn kdysi ..


Klášter Marienthal Klášter Marienthal
17km, Naplánovat výlet

Klášter Marienthal je cisterciácký klášter v Německu . Nachází se v Sasku, v Horní Lužici, poblíž městečka Ostritz , na břehu Lužické Nisy. Klášter Marienthal byl založen v roce ..

Skiareál Severák Skiareál Severák
15km, Naplánovat výlet

Skiareál Severák se nachází v Jizerských horách na severu České republiky. Leží v obci Hrabětice. Skiareál Severák je vhodný zejména pro rodiny s dětmi, kterým nabízí plné vyžití..

Jedlový Důl Jedlový Důl
16km, Naplánovat výlet

Jedlový Důl se nachází v severní části České republiky , v Josefově Dole v Jizerských horách a patří mezi jedinečná místa Jizerek. Celé údolí se rozkládá na více než 12 ha, je ..


Liberecká radnice Liberecká radnice
15km, Naplánovat výlet

Liberecká radnice je architektonická památka a symbol města Liberec . Nachází se na Benešově náměstí hned vedle místa kde stála původní radnice z roku 1602. Stará radnice už nest..


Rozhledna Slovanka Rozhledna Slovanka
16km, Naplánovat výlet

Rozhledna Slovanka se nachází v katastru obce Hrabětice, cca. 3 kilometry od obce Janov nad Nisou v Jizerských horách. Jedná se o nejstarší kovovou vyhlídkovou věž v Česku. Je vy..


Josefův Důl Josefův Důl
16km, Naplánovat výlet

Josefův Důl je obec, která leží v údolí řeky Kamenice v Jizerských horách , v České republice . Je to malebné a klidné místo, které nabízí celou řadu příležitostí pro výlety. H..


Hrad Hamrštejn Hrad Hamrštejn
17km, Naplánovat výlet

Hrad Hamrštejn je zřícenina hradu ze 14. století. Nachází se v severní části České republiky , nedaleko města Liberec , cca 3 km jižně od města Chrastava . Hrad Hamrštejn leží vy..


Liberec Liberec
16km, Naplánovat výlet

Město je krásné především v noci. Doporučuji rozhodně navštívit a to nejen kvůli ZOO, ale i kvůli zajímavým budovám, které se mi opravdu líbily. Liberec má moc pěknou radnici, ka..


Bobová dráha Janov nad Nisou Bobová dráha Janov nad Nis..
16km, Naplánovat výlet

Bobová dráha Janov nad Nisou je jednou z nejstrmějších bobových drah ve střední Evropě. Nachází se v Česku , v Jizerských horách , v Janově nad Nisou - Hraničné. O bobové dráze..Osada Jizerka Osada Jizerka
19km,

Osada Jizerka je nejvýše položenou osadou Jizerských hor a současně centrem letní a zimní turistiky. Nachází se na Malé Jizerské louce pod čedičovým Vrchem Bukovec na Severu Če..Hrádek nad Nisou Hrádek nad Nisou
20km,

Hrádek nad Nisou je opravdu hezkého malé městečko. Každý si tu najde svoje. Výhodou je jeho umístění v Trojzemí, díky čemuž se tu pravidelně koná řada příjemných kulturních akcí,..Jezero Witka Jezero Witka
17km,

Jezero Witka je oblíbené rekreační jezero v Polsku . Nachází se u hranic s Českou republikou , na řece Smědé, mezi městy Zhořelec a Bogatynia .O jezeřeJezero Witka je oblíbené re..Centrum Babylon Liberec Centrum Babylon Liberec
17km,

Centrum Babylon Liberec je velký zábavní, relaxační, společenský a hotelový komplex v centru Liberce , na severu České republiky . Babylon je vyhledávaný rodinami, jednotlivci i ..Vodní nádrž Souš Vodní nádrž Souš
19km,

Vodní nádrž Souš je údolní přehradní nádrž na říčce Černá Desná v České republice. Leží v CHKO Jizerské hory asi 6km po silnici od obce Desná směrem na Hejnice a asi 5km vzdušnou..


Bod Trojzemí Bod Trojzemí
21km,

Bod Trojzemí je místo, kde se na soutoku řeky Nisy a Oldřichovského potoka stýkají hranice tří států. Nachází u města Hrádek nad Nisou , u hranic České republiky s Německem a P..Dětské hřiště Smeťák Dětské hřiště Smeťák..
17km,

Dětské hřiště Smeťák se nachází v Liberci na severu České republiky. Najdete je v městské čtvrti Frntiškov. Dětské hřiště Smeťák nabízí pro děti každého věku i pro jejich rodiče ..


Jezero Kristýna Jezero Kristýna
21km,

Jezero Kristýna se nachází na okraji města Hrádek nad Nisou , na severu České republiky . V těsné blízkosti jsou hranice Německa a Polska . O jezeru Kristýna Jezero Kristýna ..


Žitava Žitava
22km, Naplánovat výlet

Město Zittau leží na soutoku řek Mandavy a Lužické Nisy. Nachází se nedaleko Trojmezí, tj. hranice mezi Spolkovou republikou Německo, Polskou republikou a Českou republikou. Měst..


Rozhledna Bramberk Rozhledna Bramberk
18km, Naplánovat výlet

Rozhledna Bramberk je jedna z nejnavštěvovanějších rozhleden na Jablonecku . Nachází se nad obcí Lučany nad Nisou, v Jizerských horách , na kopci Bramberk, na výběžku Marxovského..


Hrad Czocha Hrad Czocha
19km, Naplánovat výlet

Hrad Czocha je goticko - renesanční pevnost na jihu Polska . Nachází se u jezera Leśniańskie. Díky svému atraktivnímu vzhledu se stal místem, které velmi často vyhledávají filmo..


Muzeum lidových betlémů Muzeum lidových betlémů
19km, Naplánovat výlet

Muzeum lidových betlémů naleznete v obci Kryštofovo Údolí , poblíž města Liberec , v Česku . Muzeum se nachází v prvním poschodí bývalé školy. V součanosti zde je restaurace „U K..


Orloj v Kryštofově Údolí Orloj v Kryštofově Údolí..
19km, Naplánovat výlet

Orloj v Kryštofově Údolí je první vesnický orloj v Česku . Nachází se v Kryštofově údolí, v bývalé trafostanici, cca 10 km od Liberce . Zdejší trafostanice byla ještě v roce 2006..


Najít více zajímavostí »
Vložte zajímavosti v okolí na svůj web »
Mapa na Vašem webu »Panoramio jsou chrán
Vybavení

Vybavení objektu

Společenská místnost, Sprchy, Sportovní vyžití, Internet, Restaurace, Parkoviště, Domácí mazlíčci povoleni

Počet pokojů: 6
Skladba pokojů: 3 x dvoulůžkový pokoj, 3 x trojlůžkový pokoj

Kategorizace

Dovolená s dětmi, Romantické ubytování, Ubytování na venkově, Aktivní dovolená

Vybavení pokoje

Sprcha, Internet na pokoji, Koupelna

Stravování

Snídaně, Obědy, Večeře

sekce-typ-6.restaurace-4-80-200x150 sekce-typ-6.restaurace-4-80-200x150 sekce-typ-6.restaurace-6-80-200x150 sekce-typ-6.restaurace-6-80-200x150

_fac_pricelist_Penzion Selský dvůr

Načítám...

Hodnocení návštěvníků

Načítám...

Okolí

Načítám...

Kontaktní údaje

Penzion Selský dvůr
Jabloňová 687
463 61 Raspenava

Poloha: GPS: N50°53'38", E15°8'35"
Web: www.selskydvur.onas.cz/
E-mail: Odeslat dotaz
Telefon: Kontaktovat telefonem
Kraj Liberecký kraj
Rekreační oblast: Frýdlantsko

Jak se k nám dostanete

Rezervační formulář

Načítám...

Podívejte se na hodnocení penzionu Penzion Selský dvůr a buďte první, kdo přidá své hodnocení. Ceny najdete v ceníku penzionu Penzion Selský dvůr. Ubytováni si objednejte jednoduše pomocí online rezervace. Telefonické kontakty, adresu a mapu umístění najdete na záložce kontakt. Poradíme vám také, jak aktivně trávit volný čas v okolí penzionu Penzion Selský dvůr.

Doporučujeme navštívit

Úžasné 10.0 / 10
Úžasné 9.8 / 10
Úžasné 10.0 / 10
2014 © FTonline s.r.o. - Všechna práva vyhrazena. | Obchodní podmínky
Webdesign pro portály
TOPlist TOPlist