Ubytování

Tipy na výlety

MLADOBOLESLAVSKO - HRADY A ZÁMKY ZAJÍMAVÉ PRO DĚTI A RODINY S DĚTMI
17.6.2015 MLADOBOLESLAVSKO - HRADY A ZÁMKY ZAJÍMAVÉ PRO DĚTI A RODINY S DĚTMI

Možná tomu ani nebudete chtít věřit, ale Mladoboleslavsko je regionem, který nabízí celou řadu hradů a zámků, které jsou zajímavé pro děti a rodiny s dětmi.

MLADOBOLESLAVSKO - ZAJÍMAVÁ MÍSTA A ATRAKCE PRO DĚTI A RODINY S DĚTMI
11.6.2015 MLADOBOLESLAVSKO - ZAJÍMAVÁ MÍSTA A ATRAKCE PRO DĚTI A RODINY S DĚTMI

Ne všichni možná vědí, že Mladoboleslavsko nabízí celou řadu velmi zajímavých míst pro děti a rodiny s dětmi. Je možné tady velmi příjemně strávit mnohé dny a děti zabavit.

ŽIDOVSKÉ PAMÁTKY KOLÍNA A JEHO NEJVĚTŠÍ KULTURNÍ AKCE „KMOCHŮV KOLÍN“
5.6.2015 ŽIDOVSKÉ PAMÁTKY KOLÍNA A JEHO NEJVĚTŠÍ KULTURNÍ AKCE „KMOCHŮV KOLÍN“

Město Kolín má velmi bohatou minulost. Ve své době zde byla velmi významná také židovská komunita, což nám dodnes potvrzuje několik židovským památek, jako je například židovské gheto nebo hřbitov.

NEJVĚTŠÍ ZAJÍMAVOSTI A PAMÁTKY MĚSTA KOLÍNA
28.5.2015 NEJVĚTŠÍ ZAJÍMAVOSTI A PAMÁTKY MĚSTA KOLÍNA

Město Kolín je městem královským a první zmínku o něm můžeme dohledat už z roku 1261. Jeho historie je velmi bohatá, což dokládá i řada zajímavých historických a kulturních památek.

ČESKO – ZEMĚ LÁZEŇSTVÍ A GOLFU – 4. část
22.5.2015 ČESKO – ZEMĚ LÁZEŇSTVÍ A GOLFU – 4. část

Náš věhlasný lázeňský trojúhelník – Karlovy Vary, Františkovy Lázně a Mariánské Lázně, je velmi úzce spojen s golfem. Možná nikde jinde na světě takové spojení není tak silné.

ČESKO – ZEMĚ LÁZEŇSTVÍ A GOLFU – 3. část
14.5.2015 ČESKO – ZEMĚ LÁZEŇSTVÍ A GOLFU – 3. část

Je to už opravdu spoustu let, co se u nás začal hrát golf. A byly to právě střední Čechy, přesněji řečeno pražská Císařská louka u Vltavy, kde se poprvé objevili golfisté na precizně střiženém zeleném trávníku.

ČESKO – ZEMĚ LÁZEŇSTVÍ A GOLFU – 2. část
5.5.2015 ČESKO – ZEMĚ LÁZEŇSTVÍ A GOLFU – 2. část

Většina z nás nemá to štěstí probouzet se každé ráno s výhledem na Sněžku. Když už nemáte toto štěstí, můžete si sem alespoň občas zajet zahrát golf. Jsou tady pro to dvě příležitosti a obě stojí za návštěvu.

ČESKO – ZEMĚ LÁZEŇSTVÍ A GOLFU – 1. část
30.4.2015 ČESKO – ZEMĚ LÁZEŇSTVÍ A GOLFU – 1. část

Golfová hřiště, jak můžeme pozorovat, u nás v posledních letech přibývají jako houby po dešti. A stejným tempem přibývá také lidí zapálených do tohoto sportu.

Technické památky na Jižní Moravě
21.4.2015 Technické památky na Jižní Moravě

Když se řekne jižní Morava, téměř každý si asi první vzpomene na víno a vinné sklípky a potom možná na některé známé památky – Lednicko-valtický areál, hrad Buchlov, zámek Buchlovice, zámek Valtice, historické město Mikulov, zámek a zahrady Kroměříž, Moravský kras, zámek a zoologická zahrada Lešná a

Aktivní dovolená v Pardubickém kraji
17.4.2015 Aktivní dovolená v Pardubickém kraji

Když se řekne Pardubický kraj nebo Pardubice, téměř každému se vybaví perník. Ale tento kraj nevoní jen perníkem. I tady je mnoho příležitostí, jak aktivně a příjemně strávit svoji dovolenou.

Vinařské stezky Jižní Moravy
13.4.2015 Vinařské stezky Jižní Moravy

V Moravské vinařské oblasti se nachází asi 96 % všech našich vinic, zejména se jedná o oblast v okolí Znojma, Mikulova, Pavlovic a na Slovácku. K jejich poznání je kolo téměř ideální, protože jižní Morava je rájem cyklistiky a nachází se tady nejhustší sít tématických cykotras.

Labská stezka - od pramene Labe třeba až k moři
9.4.2015 Labská stezka - od pramene Labe třeba až k moři

Již ode dávna se říká, že tam kde je řeka, tam je život a tedy i zážitky. Jednou z nejdůležitějších vodních cest v Evropě je bezesporu řeka Labe, která, jak asi všichni víme, pramení na hřebeni Krkonoš a teče až k Severnímu moři.

JESENÍKY A RYCHLEBSKÉ HORY NEJEN PRO DOBRODRUHY
6.4.2015 JESENÍKY A RYCHLEBSKÉ HORY NEJEN PRO DOBRODRUHY

Pokud hledáte skvělou síť kvalitních upravených cyklostezek pro horská kola a k tomu nádhernou přírodu kolem, vyražte do Javornického výběžku u hranic s Polskem. Pro jejich vybudování byla velmi důležitá mapa z roku 1938, díky níž byly znovu objeveny chodníky, které byly obnoveny a využity pro...

VALAŠSKO na kole
2.4.2015 VALAŠSKO na kole

Nejstarší a nerozlehlejší cyklistický ráj u nás se nachází právě na Valašsku, na území Javorníků, Hostýnských vrchů, Vizovických vrchů a Vsetínských Beskyd. K dispozici tady budete mít síť cyklotratí všech náročností a typů. Jsou tady trasy jak pro kola silniční, tak také horská, trasy jsou ....

VALAŠSKÉ MUZEUM V PŘÍRODĚ SLAVÍ LETOS SVÉ JUBILEUM
29.3.2015 VALAŠSKÉ MUZEUM V PŘÍRODĚ SLAVÍ LETOS SVÉ JUBILEUM

Letošní rok je pro Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm tak trochu slavnostní. Slaví totiž své 90. narozeniny. A i když není na seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO, patří k nejnavštěvovanějším místům u nás. To dokazuje i loňská rekordní návštěvnost, a to i přes tragický...

Penzion roku

© FTonline s.r.o. - Všechna práva vyhrazena. | Obchodní podmínky
Webdesign pro portály
TOPlist TOPlist