Ubytování

Tipy na výlety

PUTOVÁNÍ ZA CHMELOVÝM MOKEM
24.3.2015 PUTOVÁNÍ ZA CHMELOVÝM MOKEM

Již v dávných dobách, kdy byly cesty velmi různorodé, většinou nepříliš upravené, brázdily naše kraje povozy s formany a často na své cestě dlouhou dobu nepotkaly ani živou duši. Když jste ale přijeli nad nějakou vesnici a už z dálky viděli kouřící komín, věděli jste, že brzy dorazíte k hospodě.

Baťův kanál
20.3.2015 Baťův kanál

Asi každý má nějakou zkušenost s tím, že určité nápady nakonec skončí jen na papíru nebo dokonce ani na něm. Takto naštěstí nedopadl sen a nápad legendárního Tomáše Bati, který snil o vybudování plavebního kanálu, který by spojoval Moravu a Odru. Cílem měla být efektivnější přeprava uhlí z dolů...

Den na farmě
17.3.2015 Den na farmě

Je to zvláštní. Čím více nás současná hektická doba žene dopředu a neustále nás zahlcuje zprávami v televizi a na internetu, čím častěji nás vyhání do dění města, čím více nás nutí žít spíše v práci než doma s rodinou, čím méně času trávíme svými koníčky, tím více ve skutečnosti toužíme po pravém...

Vyzkoušejte si život na Valašsku
13.3.2015 Vyzkoušejte si život na Valašsku

Předchůdci Valachů – kočovný národ, přišli do kraje řeky Bečvy už někdy v 16. století. Začali se sžívat s tehdejšími místními Slovany, až s nimi nakonec splynuli a žijí tady vlastně dodnes.

Stezka korunami stromů až k věži
9.3.2015 Stezka korunami stromů až k věži

Je tomu již dávno, co se zrodila touha podívat se na okolní svět z koruny vysokého stromu. Ale člověk bohužel není pták. Jak šel čas, zdokonalovala se technika, rostly možnosti a tak se také stalo, že to, co bylo kdysi snem, je dnes skutečností.

České Budějovice: 750 let poté
4.3.2015 České Budějovice: 750 let poté

České Budějovice jsou téměř stotisícovým statutárním městem Jihočeského kraje na soutoku řek Vltavy a Malše.

Brno - Špilberk, Tugendhat, hokej a Starobrno
3.3.2015 Brno - Špilberk, Tugendhat, hokej a Starobrno

Brno je městem mnoha tváří – jednak je druhým největším městem v republice a moravskou metropolí, na druhou stranu se říká, že je Brno velká vesnice. Určitě má ale co nabídnout, ať už se zajímáte o historii, nebo vás baví současná architektura.

Plzeň - Evropské hlavní město kultury
25.2.2015 Plzeň - Evropské hlavní město kultury

Plzeň je čtvrtým největším městem České republiky, krajským městem Plzeňského kraje a leží na soutoku několika menších řek, které se slévají v řeku Berounku. Je známá zejména jako město světoznámého Plzeňského Prazdroje a průmyslu.

Kutná Hora – 20 let v UNESCO
18.2.2015 Kutná Hora – 20 let v UNESCO

Kutná Hora je čtvrtou největší městskou památkovou rezervací v České republice a letos oslaví 20 let od zařazení na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Kromě historického jádra s chrámem sv. Barbory do UNESCO patří i katedrála Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci.

Ušetřete v 19 skiareálech s Czech Skipass
16.2.2015 Ušetřete v 19 skiareálech s Czech Skipass

Navzdory loňské nezvykle teplé sezoně české lyžařské areály navázaly na trend posledních let a pokračují v investicích do vlastní modernizace a zlepšování služeb, mezi jednu z nich patří například nová permanentka Czech Skipass.

Zima na Vysočině
23.1.2015 Zima na Vysočině

Vysočina je oblast umístěním téměř ideální – na spojnici našich dvou největších měst, Prahy a Brna, garantuje výbornou dostupnost. A nejen v létě, ale i v zimě má region na hranicích Čech a Moravy co nabídnout.

Zimní dovolená na východní Moravě
12.1.2015 Zimní dovolená na východní Moravě

Ideální zimní dovolená vypadá podle Čechů takto: od rána do pozdního odpoledne na sjezdovce, navečer bazén a lehké welness, k večeři regionální speciality a před spaním nejlépe masáž.

Orlické hory - běžky, sjezd i muzea
6.1.2015 Orlické hory - běžky, sjezd i muzea

Jak lze popsat Orlické hory? Hluboké tiché hory, táhlý hřeben kopců a hor, dvě řeky Orlice (Tichá a Divoká), mírnější i strmá horská úbočí, ojediněné obrovské balvany a stromy pohozené na loukách.

We prepare
6.3.2014 Jarní vycházky v okolí Kořenova

Kořenov je horské městečko na pomezí Jizerských hor a Krkonoš, které vzniklo sloučením obcí Polubný, Příchovice a Jizerka. Právě Jizerka je často vyhledávaným místem turistů, kteří se odtud vydávají v zimě do běžeckých stop a v teplejším období roku na pěší výlety nebo po cyklotrasách. Mezi…

We prepare
5.8.2010 Kam s dětmi za zábavou? Naučný iQpark či výlet po galaxii

Zábavné parky, aquaparky a dinoparky. Cestovat s dětmi za zábavou můžete i časem nebo po galaxiích. Rožnovský Gibon park V lesoparku v Rožnově pod Radhoštěm se rozkládá pod širým nebem zábavné centrum Gibon park, do kterého mohou turisté bez obav zamířit i s dětmi. Na jednom místě se tu nachází…

Penzion roku

© FTonline s.r.o. - Všechna práva vyhrazena. | Obchodní podmínky
Webdesign pro portály
TOPlist TOPlist